bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 12 listopada 2015
  • wyświetleń: 2072

Wysokie odznaczenie dla wójta

Wójt gminy Jasienica Janusz Pierzyna otrzymał Złoty Krzyż Zasługi. Dekoracji dokonał I wicewojewoda śląski Pan Mirosław Szemla.

pierzyna
fot. jasienica.pl


Zgodnie z postanowieniem Prezydenta RP wójt Janusz Pierzyna otrzymał odznaczenie za zasługi na rzecz społeczności lokalnej na wniosek Śląskiego Związku Gmin i Powiatów i Wojewody Śląskiego. Dekoracja odbyła się podczas gali wręczenia Laurów Ziemi Cieszyńskiej na deskach Teatru im. Mickiewicza w Cieszynie w dniu 11 listopada 2015 r. - jakże szczególnym dniu dla Narodu Polskiego.

Wójt Janusz Pierzyna otrzymał Złoty Krzyż Zasługi w roku jubileuszu 25-lecia samorządności w Polsce, za wielopłaszczyznowe działanie samorządowe, ponad 20 lat pracy samorządowej, pełniąc różne funkcje, starając się o rozwój naszego kraju, między innymi za stworzenie I w Polsce Niskoemisyjnej Strefy Ekonomicznej, co jest narzędziem do stworzenia nowych miejsc pracy w naszym regionie, a zarazem przyczyni się do wzrostu gospodarczego.

- My na Śląsku Cieszyńskim potrafimy ze sobą współpracować. Dlatego tak wiele spraw nam się udaje, tak wiele osiągamy dla dobra całej regionalnej społeczności. To godne podziwu i cieszę się z tego, bo wszędzie mogę z dumą podkreślać, że jestem ze Śląska Cieszyńskiego - mówił Janusz Pierzyna. Wójt pogratulował także wszystkim osobom które w minionych latach odebrali srebrne i złote cieszynianki, złożył również gratulacje tegorocznym laureatom srebrnych cieszynianek i złotej cieszynianki.

W tym roku jak zwykle obok Srebrnych Cieszynianek, wręczonych zasłużonym osobom z gmin, wchodzących w skład Stowarzyszenia Samorządów Ziemi Cieszyńskiej, przyznano również Honorową Złotą Cieszyniankę. Trafiła ona do Jerzego Wałgi, który zajmuje się rzemiosłem artystycznym i kontynuuje tradycje nadolziańskiego rusznikarstwa. Jest ostatnim rzemieślnikiem wytwarzającym strzelby myśliwskie zwane cieszynkami. Broń ta wyrabiana jest od XVI w.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.