Wiadomości

  • 12 listopada 2015
  • 15 listopada 2015
  • wyświetleń: 6441

Architektoniczny beton pozostanie?

Elewacja stadionu miejskiego w formie betonu architektonicznego oraz ażurowy charakter architektury obiektu jest rozwiązaniem trafnie wpisującym się w sąsiadujące zagospodarowanie terenu - twierdzi Waldemar Jędrusiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej

stadion
Surowa bryła stadionu miejskiego od ulicy Rychlińskiego · fot. bielsko.info


Jest pisemna odpowiedź na interpelację grupy radnych ws. elewacji stadionu miejskiego. Przypominamy, że część radnych z komitetu Jacka Krywulta złożyła na ostatniej sesji Rady Miejskiej interpelację w sprawie przeprowadzenia analizy dotyczącej wykonania elewacji stadionu miejskiego.

- Projekt autorstwa Pracowni Projektowej ATJ Architekci - Warszawa przedstawia elewację stadionu w formie betonu architektonicznego w kolorze naturalnego betonu z wyeksponowaną konstrukcją stalową, wspierającą przestrzenne zadaszenie pokryte przeźroczystymi płytami poliwęglanowymi. Cechy zewnętrzne i walory architektoniczne obiektu autor podkreślił iluminacją podświetlającą konstrukcję stalową otaczającą bryłę stadionu. Ażurowy charakter architektury bez zamykania przestrzeni stadionu elewacją, w tym również wszelkimi elementami reklamowymi jest rozwiązaniem trafnie wpisującym się w sąsiadujące zagospodarowanie terenu - informuje Waldemar Jędrusiński, zastępca prezydenta Bielska-Białej.

Ponadto urzędnik tłumaczy, że na obecnym etapie nie jest możliwe prowadzenia zmian w projekcie. Być może po zakończeniu wszystkich robót i zbilansowaniu środków zostanie ogłoszony konkurs na aranżację przestrzeni otaczającej stadion.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.