Sport

  • 24 września 2011
  • wyświetleń: 2777

Drugie zwycięstwo Podbeskidzia

Mamy już drugie zwycięstwo w T-Mobile Ekstraklasie, pierwsze na własnym stadionie!. W piątek, w inauguracyjnym meczu 8. kolejki Podbeskidzie Bielsko-Biała pokonało Lechię Gdańsk 1:0 (0:0).

TS Podbeskidzie
Tak cieszyli się piłkarze Podbeskidzia z bramki strzelonej przez Piotra Malinowskiego. · fot. Krzysztof Dzierżawa / ts.podbeskidzie.pl


W pierwszej połowie kibice nie oglądali zbyt ciekawego widowiska. Najlepszą okazję zmarnował w 23. minucie Adam Cieśliński, który po błędzie obrony Lechii znalazł się w sytuacji "sam na sam" z Sebastianem Małkowskim, jednak bramkarz gości popisał się świetną interwencją i odbił piłkę. Obie ekipy grały zachowawczo i bały się odkryć, oczekując raczej na szanse z kontrataku.

Druga część gry miała przynieść więcej emocji i na szczęście tak było. W 55. minucie piłka od Josipa Tadicia trafiła do Ivansa Lukjanovsa, ten stanął "oko w oko" z bramkarzem, ale trafił prosto w niego. Choć do piłki dopadł jeszcze Tadic, trudno powiedzieć czemu nie zdołał skierować jej do siatki z około trzech metrów.

Po chwili przewagi goście ożywili się jednak gospodarze. Najpierw okazję zmarnował wprowadzony za bezproduktywnego Adriana Sikorę Piotr Malinowski, po chwili niecelnie strzelał z woleja Sylwester Patejuk, ale w 70. minucie Podbeskidzie dopięło w końcu swego. Po świetnym podaniu Patejuka do Malinowskiego w trudnej sytuacji, ten drugi nie zmarnował okazji i pewnym uderzeniem nie dał szans Małkowskiemu!

ups / bielsko.info

źródło: Onet.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Podbeskidzie Bielsko-Biała" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Podbeskidzie Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Podbeskidzie Bielsko-Biała" podaj