Sport
- 8 września 2011
- 10 września 2011
- wyświetleń: 3147
Historyczna wygrana Podbeskidzia
Do historycznego zwycięstwa Podbeskidzia doszło w sobotę na Pepsi Arena w Warszawie. Nasz zespół odniósł pierwszą wygraną w ekstraklasie! W 6 kolejce T-Mobile Ekstraklasy pokonaliśmy Legię 1:2 (0:2).
TS Podbeskidzie zaskoczyło Legie już w 24 minucie strzelając pierwszą bramkę. Rzut wolny wykonywał Frantisek Metelka, a zagrana z rotacją piłka powędrowała nad głowami obrońców i spadła na szósty metr. Tam znalazł się Tomasz Górkiewicz, który efektownym szczupakiem wykończył akcję.
Druga bramka dla Podbeskidzia padła pod koniec pierwszej połowy. Sylwester Patejuk mimo asysty obrońcy popisał się przepięknym uderzeniem i Podbeskidzie prowadziło 2:0.
W drugiej połowie Legia strzeliła kontaktową bramkę już po dwóch minutach. Przez niemal całą drugą połowę gospodarze atakowali szukając kolejnych trafień, jednak defensywna taktyka Górali zdawała egzamin. Pod bramką rywali brakowało legionistom wykończenia, a rywale od czasu do czasu starali się kontratakować.
Arbiter zdecydował się przedłużyć spotkanie o pięć minut, ale legioniści wciąż nie mogli znaleźć recepty na pokonanie bramkarza Podbeskidzia. W końcówce rzut rożny mieli stołeczni, a pod bramkę gości powędrował Dusan Kuciak. Ostatecznie akcja zakończyła się niecelnym strzałem Mosze Ohajona, a Kuciak spokojnie zdążył wrócić między słupki swojej bramki.
Po chwili mecz został zakończony, Podbeskidzie strzeliło pierwsze bramki w meczach wyjazdowych w Ekstraklasie i zdobyło swoje pierwsze zwycięstwo!
Po meczu trener Podbeskidzia Robert Kasperczyk powiedział, że nigdy by nie przypuszczał, że pierwsze zwycięstwo w ekstraklasie zespół odniesie na stadionie Legii. Podziękował chłopcom za walkę, za zaangażowanie. To dla nas wielki dzień - stwierdził na koniec!
Druga bramka dla Podbeskidzia padła pod koniec pierwszej połowy. Sylwester Patejuk mimo asysty obrońcy popisał się przepięknym uderzeniem i Podbeskidzie prowadziło 2:0.
W drugiej połowie Legia strzeliła kontaktową bramkę już po dwóch minutach. Przez niemal całą drugą połowę gospodarze atakowali szukając kolejnych trafień, jednak defensywna taktyka Górali zdawała egzamin. Pod bramką rywali brakowało legionistom wykończenia, a rywale od czasu do czasu starali się kontratakować.
Arbiter zdecydował się przedłużyć spotkanie o pięć minut, ale legioniści wciąż nie mogli znaleźć recepty na pokonanie bramkarza Podbeskidzia. W końcówce rzut rożny mieli stołeczni, a pod bramkę gości powędrował Dusan Kuciak. Ostatecznie akcja zakończyła się niecelnym strzałem Mosze Ohajona, a Kuciak spokojnie zdążył wrócić między słupki swojej bramki.
Po chwili mecz został zakończony, Podbeskidzie strzeliło pierwsze bramki w meczach wyjazdowych w Ekstraklasie i zdobyło swoje pierwsze zwycięstwo!
Po meczu trener Podbeskidzia Robert Kasperczyk powiedział, że nigdy by nie przypuszczał, że pierwsze zwycięstwo w ekstraklasie zespół odniesie na stadionie Legii. Podziękował chłopcom za walkę, za zaangażowanie. To dla nas wielki dzień - stwierdził na koniec!
Podbeskidzie Bielsko-Biała
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Podbeskidzie Bielsko-Biała" podaj
Gorący temat"Górale" wygrywają z Sandecją. Podbeskidzie wraca na zaplecze Ekstraklasy!
Windykacja, zaległe faktury i miejskie pieniądze. Rosną pytania o finanse TS Podbeskidzie
TS Podbeskidzie podejmie u siebie lidera grupy: Pogoń Grodzisk Mazowiecki
Gorący tematKoszmar w Katowicach. Podbeskidzie traci 5 bramek i przegrywa z GKS
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.







