Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA

Sport

  • 26 kwietnia 2015
  • wyświetleń: 1333

Anna Celińska mistrzynią Polski

Bielszczanka Anna Celińska wywalczyła w sobotę złoty medal Mistrzostw Polski w długodystansowym biegu górskim. Zawody odbyły się w sobotę w Szczawnicy na trasie maratonu Wielka Prehyba (ponad 43 km) w pasmach Beskidu Sądeckiego (Przehyba, Radziejowa) oraz Małych Pienin. Bielszczanka ustanowiła nowy rekord trasy (4:25:16) , deklasując rywalki. Kolejna zawodniczka przybiegła na metę pół godziny później.

Anna Celińska
Anna Celińska mistrzynią Polski


Osiągnięcie bielszczanki jest tym większe, że 6 dni wcześniej startowała w Mistrzostwach Polski kobiet w maratonie ulicznym (atestowany przez PZLA dystans 42 195 m), który odbył się w ramach Maratonu Łódzkiego. Ten występ był poniżej oczekiwań - szóste miejsce MP i czas 2:58:51, o 9 minut gorszy od zakładanego. Bielszczanka szybko się zregenerowała i niecały tydzień później pokazała swoją moc w górach, dokładając do swojej bogatej kolekcji kolejny tytuł mistrzyni Polski.

Anna Celińska
Anna Celińska

ups / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.