Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA

Sport

  • 5 marca 2015
  • wyświetleń: 1070

Sukces tenisistów BKT Advantage

W ostatni weekend lutego w Bydgoszczy odbyły się Halowe Drużynowe Mistrzostwa Polski seniorów. W turnieju wystąpiła również drużyna BKT Advantage Bielsko-Biała w składzie I rakieta: Mikołaj Wrzoł i II rakieta: Marek Mrozek.

Już w eliminacjach nasi seniorzy, czyli 16-letni Mikołaj Wrzoł i były zawodnik, a obecnie trener Marek Mrozek, sprawili dużą niespodziankę ogrywając Klub Mostostal Zabrze. Marek Mrozek gładko wygrał z Robertem Kołakowskim 6:2, 6:1, a Mikołaj ograł 25 seniora w Polsce, brązowego medalistę Mistrzostw Polski do lat 21 Macieja Kazanowskiego 6:4, 6:4. Po tym meczu nasza drużyna była już w czołowej ósemce najlepszych klubów w Polsce.

W kolejnym spotkaniu nasz zespół zmierzył się z Klubem KS Start Wisła Ustroń. Swój mecz wygrał Marek, który pokonał Marcela Jędruszczaka 6:3, 6:2. Mikołaj grał z aktualnie 6. seniorem w Polsce Mikołajem Jędruszczakiem. Zagrał bardzo dobre spotkanie, ale w konfrontacji z czołowym zawodnikiem z góry skazany był na porażkę. Wynik 2:6, 2:6 zasługuje jednak na uznanie. O awansie do strefy medalowej decydował debel, w którym nasza para uległa braciom Jędruszczak 3:6, 2:6.

W kolejnym meczu tenisiści BKT Advantage sensacyjnie ograli Klub TK Toruń. Marek wygrywa z Sebastianem Chylińskim 6:3, 6:3, a Mikołaj sprawił największą niespodziankę turnieju, ponieważ ograł Flawiusza Czarneckiego, 37 seniora w Polsce 6:4, 6:2. Debel nie był już rozgrywany, ponieważ mecz był rozstrzygnięty.

W niedzielę bielszczanie zagrali o 5. miejsce z klubem Promasters Szczecin. Swój mecz singlowy gładko wygrał Marek Mrozek, który ograł Aleksandra Woźnickiego 6:1, 6:3. Mikołaj przegrał z Rafałem Taurer 1:6, 1:6. O wyniku całego meczu decydował więc debel, w którym nasi reprezentanci ulegli zawodnikom ze Szczecina 6:7, 3:6.

W meczu o I miejsce zagrali faworyci, czyli Górnik Bytom z klubem KS Start Wisła Toruń, czyli klubem z którym przegraliśmy nieznacznie w początkowej fazie turnieju 1:2. Wygrał Bytom 2:1. Nasza reprezentacja seniorów zajęła 6 miejsce w Polsce, co jest najlepszym wynikiem w historii drużynowych rozgrywek seniorów w tej formule w historii Bielska-Białej.

BKT Advantage

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.