bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA

Sport

  • 2 marca 2015
  • wyświetleń: 1134

Porażka Górali w Warszawie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Podbeskidzie Bielsko-Biała" podaj

Przed meczem Podbeskidzia z Legią dużo mówiło się o kryzysie w warszawskiej drużynie, która w 2015 roku nie wygrała jeszcze żadnego spotkania. Legioniści mieli dużą ochotę zmienić to właśnie w meczu z bielszczanami, co pokazało już wyjściowe zestawienie gospodarzy.

Legia Warszawa, TS Podbeskidzie
Górale przegrali w Warszawie 3:0 · fot. Gabriel Górecki / TS Podbeskidzie


Podbeskidzie mecz zaczęło całkiem nieźle - już w pierwszych minutach w polu karnym znalazł się z piłką Chmiel, który oddał mocny, ale i bardzo niecelny strzał. Niestety chwilę później gospodarze objęli prowadzenie. W 12 minucie akcję przeprowadził Tomasz Jodłowiec odegrał do niepilnowanego Adama Ryczkowskiego, który strzałem z bliska pokonał Michala Peskovicia.

Pomimo, że na przerwę bielszczanie schodzili przegrywając jedną bramką, te pierwsze 45 minut pozwalało wierzyć, że Podbeskidzie na Łazienkowskiej nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa i zapowiadało walkę o punkty do samego końca.

Nadzieje te dość szybko zostały rozwiane. Osiem minut po rozpoczęciu gry w drugiej połowie mocnego strzału Ryczkowskiego nie zdołał złapać Pesković, na dobitkę czyhał już wprowadzony po przerwie Ondrej Duda, którego nieprzepisowo powstrzymał bramkarz Podbeskidzia. Sędzia Gil podyktował rzut karny, pewnie wykorzystany przez samego poszkodowanego.

Końcówka meczu to już śmiałe ataki Podbeskidzia, którego siłę ofensywną wzmocniło jeszcze wejście Macieja Korzyma, który, do spółki z Bartoszem Śpiączką, raz po raz bezskutecznie usiłowali przedrzeć się przez obronę Legii. Aby zaatakować i zdobyć choćby honorową bramkę Podbeskidzie musiało się odkryć, co z zimną krwią wykorzystała Legia. Szybki kontratak Michała Kucharczyka w ostatniej minucie wykończył Orlando Sa po raz trzeci pokonując Peskovicia i ustalając wynik meczu na 3:0.

ups / bielsko.info, źródło: TS Podbeskidzie

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Podbeskidzie Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Podbeskidzie Bielsko-Biała" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.