bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Sport

  • 10 sierpnia 2011
  • wyświetleń: 1316

Kolejne medale Urszuli Byrdy

Trzeba mieć sporo samozaparcia, żeby uprawiać dyscyplinę sportową, która nie gości na pierwszych stronach gazet. Urszula Byrdy ma, a do tego odnosi sukcesy.

Zawodniczka otrzymująca stypendium przyznawane przez prezydenta Bielska-Białej Jacka Krywulta dla utalentowanych sportowców, potwierdziła swoją przynależność do krajowej czołówki w radioorientacji sportowej. Podczas rozegranych w miniony weekend Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Radioorientacji Sportowej w Siedliskach (gmina Zamość) reprezentantka Bielskiego Stowarzyszenia Radioorientacji Sportowej zdobyła dwa brązowe medale w kategorii młodzieżowców (do lat 21). W pierwszym dniu bielska 20-latka finiszowała na trzecim miejscu w klasie 144 MHz, a w drugim dniu stanęła na najniższym stopniu podium w klasie 3,5 MHz.

Warto dodać, że nie były to jedyne medale bielskich zawodników w Siedliskach. W kategorii dzieci (do lat 12) Dorota Pietrzykowska zajęła drugie miejsce w klasie 3,5 MHz i trzecie w klasie 144 MHz, a trener bielszczan Władysław Pietrzykowski okazał się bezkonkurencyjny w kategorii masters (do lat 60) i wygrał zarówno w klasie 144 MHz, jak i w klasie 3,5 MHz.

Radioorientacja polega na odnajdywaniu nadajników radiowych za pomocą odbiornika wyposażonego w antenę kierunkową. Zawodnik z odpowiednim sprzętem musi jak najszybciej znaleźć nawet do pięciu takich nadajników w terenie leśnym. Utrudnieniem jest to, że co minutę sygnał wysyła inny nadajnik.

new / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.