bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 28 lipca 2014
  • wyświetleń: 3013

Mistrzyni w biegach górskich

Anna Celińska z klubu Sprint Bielsko-Biała obroniła tytuł alpejskiej mistrzyni Polski. Trasa o długości 9,5 km wiodła na szczyt Śnieżnika - 1426 m n.p.m.

Podobnie jak w dwóch poprzednich latach, faworytkami do zwycięstwa wśród kobiet były Anna Celińska i Dominika Wiśniewska-Ulfik (SKB Kraśnik). Obie panie biegły na asfalcie razem z większą grupą juniorów.
Od czasu zbiegnięcia na naturalną nawierzchnię bielszczanka zaczęła stopniowo zwiększać przewagę i wygrała niezagrożona z czasem 56:55. Dominika Wiśniewska-Ulfik uzyskała czas 59:38, a brązowy medal wywalczyła inna mieszka Bielska-Białej, Maria Cebo (1:01:14).

anna celińska
Anna Celińska mistrzynią Polski


Jest to już trzeci tytuł mistrzowski Anny Celińskiej w najbardziej prestiżowym biegu alpejskim (trasa prowadzi prawie wyłącznie pod górę). Wcześniej wywalczyła tytuły w 2011 i 2013 roku.

Kolejnym celem góralki z Bielska-Białej są mistrzostwa świata w długodystansowym biegu górskim, które odbędą się 16 sierpnia w Górach Skalistych w USA. Trasa o długości ponad 21 km przebiega z miejscowości Manitou Springs (1920 m), a kończy się na szczycie Pikes Peak (4302 m).

Przypomnijmy, że w zeszłym roku bielszczanka zdobyła brązowy medal mistrzostw świata w tej konkurencji.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.