bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 13 czerwca 2014
  • wyświetleń: 2246

IV i V klasy na boiskach Rekordu

Coroczny piłkarski turniej dla uczniów klas czwartych i piątych, rozegrany na boiskach Centrum Sportowo-Szkoleniowego Rekord przy ul. Startowej 13, zakończył się zwycięstwem drużyn: Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego BBTS w roczniku 2003 oraz Szkoły Podstawowej nr 13 w roczniku 2002.

Do rywalizacji organizowanej przez Miejski Zarząd Oświaty i Urząd Miejski w Bielsku-Białej przystąpiło 14 drużyn w roczniku młodszym oraz 17 w roczniku starszym. Zespół SPMS BBTS w fazie grupowej wygrał 2:0 z SP 33 i 5:1 z SP 26. W ćwierćfinale podopieczni Łukasza Rozmusa po remisie 2:2 w rzutach karnych 4:3 pokonali Szkołę Podstawową KTK.

turniej
Turniej piłkarski dla uczniów klas czwartych i piątych · fot. UM Bielsko-Biała


W półfinale zwyciężyli 4:0 zespół ze Szkoły Podstawowej nr 4, a w finale: Jakub Bieroński, Radosław Hajduga, Michał Kralczyński, Jakub Loranc, Kacper Mazur, Kacper Męcner, Kacper Mrózek, Kamil Sobótka i Karol Zoń także 4:0 pokonali drużynę Szkoły Podstawowej nr 2 i wznieśli w górę najbardziej okazały puchar.

Drogę po pierwsze miejsce wśród drużyn z klas piątych zespół SP 13 zaczął od remisu 1:1 z SP 27, a następnie wygrał 2:0 z SP 20 i ponownie zremisował 2:2 z SP 4. Podopieczni Jacka Rybińskiego do ćwierćfinału awansowali więc z drugiego miejsca w grupie, ale skoncentrowali się na najważniejszej fazie rozgrywek. Najpierw: Kornel Bizuń, Mateusz Gacek, Bartosz Lekki, Kacper Mielnikiewicz, Mikołaj Piela i Maciej Szkucik, wygrali w ćwierćfinale 5:0 z SP 36, następnie w półfinale z SP 28 po bezbramkowym remisie lepiej wykonywali rzuty karne wygrywając 3:2 , a w finale 2:1 zwyciężyli z faworytem Szkołą Podstawową Mistrzostwa Sportowego SMS BBTS 2:1 i cieszyli się z najcenniejszych trofeów.

Nagrody dla najlepszych strzelców turnieju z rąk trenera reprezentacji Polski w futsalu Andrei Bucciola oraz przewodniczącego Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej i Sportu Piotra Kochowskiego odebrali: czwartoklasista Kacper Mazur (SP SMS BBTS) i piątoklasista Szymon Gołuch (SP SMS BBTS), a najlepszymi bramkarzami wybrano czwartoklasistę Beniamina Pacha (SP KTK) oraz piątoklasistę Macieja Szkucika (SP 13).

ab / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.