Sport

  • 26 maja 2014
  • wyświetleń: 3820

Sukces młodzików Atemi

W sobotę 24 maja w ramach Systemu Sportu Młodzieżowego w Legnicy odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Karate WKF.

Województwo śląskie reprezentowali tylko zawodnicy bielskiego Klubu Sportów Azjatyckich Atemi. Trójka bielskich młodzików z zadania wywiązała się znakomicie, zdobywając 2 medale: złoty i srebrny, tym samym zdobywając 5 punktów w klasyfikacji Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Sukces młodzików Atemi · fot. Atemi Bielsko-Biała


Złoty medal zdobyła Anna Kowalska w konkurencji kumite indywidualne kat. wag.: (-50kg) a srebrny Patrycja Fąferko w konkurencji kata indywidualne.

Po zakończeniu rywalizacji młodzików odbył się Puchar Dolnego Śląska w karate WKF, który na starcie zgromadził około 160 zawodników. W pucharze z bielskiego Atemi wystąpiło dwoje zawodników - Anna Kowalska i Mikołaj Dobrzyński. Anna potwierdziła bardzo dobrą dyspozycję i ponownie wygrała swoją konkurencję kumite indywidualne młodziczek a Mikołaj wywalczył srebrny medal w konkurencji kumite indywidualne i brązowy medal w konkurencji kata indywidualne kadetów.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.