bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

http://www.targibielskie.pl/

Sport

  • 18 lutego 2014
  • wyświetleń: 1518

Zagłębie najlepsze w turnieju

Rozgrywany w Bielsku-Białe halowy turniej Oldbojów w Piłce Nożnej - Memoriał inż. Mariana Nalepy - miał tym razem kilku bohaterów.

W sobotnich zmaganiach, których organizatorem już 15 raz był Urząd Miejski w Bielsku-Białej przy współpracy BTS Rekord, TS Bielskie Orły i Beskidzkiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, najlepsze okazało się Zagłębie Sosnowiec.

Zagłębie najlepsze w turnieju · fot. UM Bielsko-Biała


Co prawda drużyna Józefa Gałeczki, reprezentanta Polski i króla strzelców ekstraklasy sprzed 50 lat, marsz po piąty już tytuł na parkiecie hali w Cygańskim Lesie zaczęła od porażki 0:2 z TS Bielskie Orły, ale później wszystkie mecze wygrała nie tracąc już ani jednej bramki!

Najbardziej zadowolony wśród zwycięzców był Jacek Zudin, który po strzeleniu bramki wykonał znany z piłkarskich boisk gest kołyski. - To dla wnuczki - wyjaśnił piłkarz-dziadek. - Pola urodziła się 10 lutego więc zgodnie z piłkarską tradycją podzieliłem się swoją radością.

Najbardziej naszpikowana piłkarskimi sławami była jednak Reprezentacja Śląska Oldbojów z mającymi za sobą występy w drużynie narodowej Radosławem Gilewiczem i Mariuszem Śrutwą. Razem z nimi grali także Piotr Lech (357 występów w ekstraklasie), Adam Kryger (148), Wojciech Myszor (146), Janusz Bodzioch (108) czy Ireneusz Adamski (82).

Faworyci turnieju nie wygrali jednak trzeci raz z rzędu i nie zdołali wywalczyć przechodniego pucharu na własność. Przegrali tylko raz 0:1 z Zagłębiem i ten właśnie rezultat zadecydował, że musieli się zadowolić drugim miejscem, a brązowe medale wywalczył Rekord.

1. Zagłębie
2. Reprezentacja Śląska Oldbojów
3. Rekord
4. TS Bielskie Orły
5. GLKS Wilkowice
6. Drzewiarz
7. Szczakowianka

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.