bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 12 stycznia 2014
  • wyświetleń: 1985

Mikołaj Wrzoł mistrzem Śląska

Kolejny wielki sukces osiągnął Mikołaj Wrzoł - młody tenisista z klubu BKT Advantage Bielsko-Biała.

Niespełna 15-letni Mikołaj Wrzoł wygrał rozgrywane w Chorzowie w dniach 4-5 stycznia Mistrzostwa Śląska Kadetów do lat 16. Po drodze to tytułu Mikołaj wygrał trzy mecze w swojej grupie eliminacyjnej. Pokonał kolejno: Olgierda Bańkowskiego 6:2, 6:0 (Serwis Area Piekary Śląskie), Macieja Wawrzynka 6:1, 6:0 (Górnik Bytom) i Michała Kamińskiego 6:0, 6:1 (CHTT Chorzów).

Mikołaj Wrzoł
fot. tenisbielsko.pl


W grupie finałowej nasz mistrz ograł turniejową dwójkę Jana Zasadę 6:2, 6:4 (Serwis Area Piekary Śląskie) oraz Michała Czecha 6:1; 6:0 (Serwis Area Piekary Śląskie).

Również w turnieju deblowym zawodnicy BKT Advantage B-B nie mieli sobie równych. Mikołaj wraz ze swoim partnerem klubowym Szymkiem Bandurą ograli w półfinale parę Wawrzynek/Grodecki 6:2, 6:2, a w finale nie dali szans parze Zasada/Czech których pokonali 6:3, 6:4.

Tak więc tym razem Mikołaj na halowych Mistrzostwach Śląska, które rozgrywane były w Chorzowie na kortach klubu CHTT Chorzów, zdobył dwa złote medale.Mikołaj jest zawodnikiem Beskidzkiego Klubu Tenisowego "Advantage" Bielsko-Biała. Na co dzień chodzi do gimnazjum w Zabrzegu, a trenuje na krytych kortach tenisowych klubu, które znajdują się w Bielsku-Białej Komorowicach w Parku Rosta przy ul. Ceramicznej 20.

W klubie trenuje prawie 150 dzieci, z czego ponad 30 posiada licencje tenisowe i rywalizuje w turniejach organizowanych pod patronatem Polskiego Związku Tenisowego. Jego zawodnicy w ciągu zaledwie trzech lat od powstania klubu wygrali już kilkadziesiąt turniejów w kategoriach skrzatów, młodzików i kadetów, zdobyli kilkanaście tytułów Mistrzostw Śląska i 10 medali Mistrzostw Polski.

aka / bielsko.info
źródło: tenisbielsko.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.