bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 16 września 2013
  • 29 września 2013
  • wyświetleń: 2227

II Marsz Nordic Walking

Za nami:

Już po raz drugi Gmina Bielsko-Biała wspólnie z Fundacją Rozwoju Sportu, Turystyki i Rekreacji "Na Przełaj" zapraszają do udziału w Marszu Nordic Walking pod hasłem "Chodzę Bo Lubię". Marsz odbędzie się 29 września.

nordic walking


nordic walking


II Marsz Nordic Walking przebiegać będzie w rejonie szczytu Szyndzielnia. Bazą zawodów jest Hotel Dębowiec, położony w pięknej, rekreacyjnej dzielnicy Bielska-Białej. Obiekt otaczają ścieżki rowerowe oraz malownicze szlaki turystyczne. Uczestnicy będą mieli do wyboru trzy trasy o zróżnicowanym stopniu trudności.

TRASA 1 - zawodnicza

Start z parkingu Hotelu Dębowiec, marsz ścieżką na Dębowiec, następnie podejście do górnej stacji kolejki na Szyndzielnię, pętla i powrót tą samą trasą. Długość ok. 13 km, trasa wymagająca, na której zostanie rozegrana rywalizacja sportowa „O Puchar Prezydenta Miasta Bielska-Białej". Na trasie zostanie dokonany pomiar czasu.

TRASA 2 - rekreacyjna

Start z parkingu Hotelu Dębowiec, marsz ścieżką na Dębowiec, następnie „traktem konnym" do punktu kontrolnego (w kierunku Wapienicy), pętla i powrót tą samą trasą. Długość ok. 8 km, trasa średnio trudna, marsz na tej trasie ma charakter rekreacyjny i nie jest dokonywany pomiar czasu.

TRASA 3 - rekreacyjna

Start z parkingu Hotelu Dębowiec, podejście do schroniska na Dębowcu, następnie zielonym szlakiem w kierunku dolnej stacji kolejki na Szyndzielnię i dalej do punktu Olszówka - Źródło Sahara tuż obok stacji kolejki, powrót ścieżką w stronę Olszówki Górnej, ul. Skrajną i ul. Karbową do punktu startu. Długość ok. 5 km, trasa łatwa, odpowiednia dla początkujących, marsz ma charakter rekreacyjny i nie jest dokonywany pomiar czasu.

Start i meta Marszu Nordic Walking zlokalizowane będą na parkingu Hotelu Dębowiec.

Program imprezy:

8:00 - 10:50- rejestracja uczestników, nauka podstaw techniki marszu Nordic Walking, omówienie zdrowotnych walorów Nordic Walking, rozgrzewka z instruktorem, 10:50 - otwarcie imprezy, powitanie uczestników i zaproszonych gości,
11:00 - wymarsz na TRASĘ NR 3
11:10 - wymarsz na TRASĘ NR 2
11:20 - wymarsz na TRASĘ NR 1
12:00 - 13:00 - przybywanie na metę uczestników marszu
13:30 - 14:30 - wręczenie nagród w poszczególnych kategoriach, impreza plenerowa, atrakcje towarzyszące
15:00 - zakończenie imprezy

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.