Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA

Sport

  • 5 października 2010
  • wyświetleń: 2012

Sukces młodych bielszczan

W finale Śląskiej Ligi Orlików, który został rozegrany w Dąbrowie Górniczej wśród szkół podstawowych najlepiej wypadła SMS BBTS Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Do finału zakwalifikowało się osiem zespołów, które wcześniej grały w fazach: gminnej, powiatowej i regionalnej. W finale walczyły reprezentacje zarówno szkół podstawowych jak i gimnazjów. Śląska Liga Orlików jest inicjatywą skierowaną do dzieci i młodzieży Szkół Podstawowych i Gimnazjów, które posiadają w swojej gminie Kompleks Boisk Sportowych ORLIK 2012.

Do pierwszej edycji "Śląskiej Ligi Orlików" w tym roku przystąpiło 38 jednostek samorządu terytorialnego. Zmagania rozgrywane są na czterech szczeblach: gminnym, powiatowym, regionalnym oraz finałowym.

Faza gminna oraz powiatowa jest rozgrywana pod nadzorem Wydziału Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. Mecze rozgrywane są w dogodnym dla gmin i powiatów
miejscu oraz czasie, wcześniej ustalonym między zainteresowanymi.

Dwie pierwsze fazy rozgrywek finansowane są z środków zainteresowanych samorządów, natomiast faza regionalna oraz finał finansowane są z środków budżetu Województwa Śląskiego. Faza powiatowa zawodów zakończyła się 26 czerwca br.

W rozgrywkach na szczeblu regionalnym udział wzięły najlepsze drużyny z poszczególnych powiatów. O finał walczyły drużyny ze szkół podstawowych i gimnazjów w: Jaworznie, Dąbrowie Górniczej, Bytomiu, Woli (Powiat Pszczyński), Raciborzu, Zabełkowie (Powiat Raciborski), Wodzisławiu Śląskim, Skrzyszowie (Powiat Wodzisławski), Piekarach Śląskich, Tarnowskich Górach, Mikołowie, Tychach, Zawierciu, Nieradzie i Hucie Starej B (Gmina Poczesna), Koziegłowach (Powiat Myszkowski), Pietrzykowicach (Powiat Żywiecki) oraz Bielsku-Białej. Rozgrywki tej fazy zakończono 24 września br.

Na miejsce finału tegorocznych rozgrywek wybrano kompleks boisk sportowych "Orlik 2012" przy ul. Morcinka w Dąbrowie Górniczej. Obiekt jest największym tego typu boiskiem w województwie śląskim, posiadającym 240 miejsc na widowni. Mogą na nim być rozgrywane równolegle dwa mecze. Ponadto Zespół Szkół nr 3 posiada zaplecze niezbędne do zakwaterowania drużyn, odprawy przedmeczowej z trenerami oraz stołówkę.

new / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.