bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Sport

  • 20 sierpnia 2013
  • wyświetleń: 1672

Mikołaj Wrzoł na tenisowym podium

Mikołaj Wrzoł z klubu BKT Advantage Bielsko-Biała odniósł największy sukces w swojej karierze. Tenisista z Bielska-Białej zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski Młodzików "LEXUS Championships 2013" w singlu.

wrzoł
Mikołaj Wrzoł na tenisowym podium · fot. UM Bielsko-Biała


Jest to największy sukces tenisa młodzieżowego w Bielsku-Białej w tej kategorii wiekowej od 2002 roku, czyli od czasu, kiedy grał i zdobył także brązowy medal mistrzostw Polski, Marek Mrozek, obecnie trener w Klubie BKT Advantage.

Wrzoł potwierdził, że należy do ścisłej czołówki tenisistów w Polsce w swoim roczniku. Rozstawiony był w turnieju z nr 10, ale zagrał bardzo dobrze i wywalczył miejsce na podium.

W drodze do półfinału zawodnik Advantage ogrywał swoich przeciwników stosunkowo gładko. Uległ dopiero w półfinale, późniejszemu mistrzowi Polski, który od kilku lat dominuje w tej kategorii wiekowej w Polsce, jak i w Europie (w klasyfikacji europejskiej sklasyfikowany jest na 5 pozycji) Kacprowi Żukowi z Legii Warszawa.

Należy w tym momencie zaznaczyć, że Mikołaj urwał przeciwnikowi najwięcej punktów, spośród wszystkich zawodników, z którymi spotkał się zdobywca 1 miejsca. Wystarczy dodać, że w finale Żuk pokonał Konrada Fryze z klubu Return Radom 6:0, 6:1.

A oto wyniki bielskiego tenisisty w singlu w drodze po brązowy medal:I runda: M. Wrzoł (BKT) - wolny los; II runda: M. Wrzoł (BKT) - A. Urjasz (AZS Poznań) - 6:1, 6:2; III runda: M. Wrzoł (BKT) - K. Błaszczyk (TUKS Smecz Tomaszów Mazowiecki) - 6:2, 6:2; Ćwierćfinał: M. Wrzoł (BKT) - M. Skowroński (UKS Okęcie Sport Warszawa) - 6:2, 6:1; Półfinał: M. Wrzoł (BKT) - K. Żuk (Legia Warszawa) - 1:6, 2:6.

W ostatnich dwóch tygodniach wakacji Wrzoł będzie grał w dwóch turniejach międzynarodowych z serii Tenis Europe, w Vandans w Austrii i miejscowości Pecs na Węgrzech. Na początku września wróci do kraju, żeby zagrać w turnieju Masters, w którym wystąpi 8 najlepszych tenisistów Polski oraz wraz z kolegami z klubu BKT Advantage zagra w Drużynowych Mistrzostwach Polski.

pola / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.