bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 24 maja 2013
  • wyświetleń: 4252

UKS Top Jedynka mistrzem Polski!

W rozegranych od 17 do 19 maja w Ostrowcu Świętokrzyskim Pierwszych Mistrzostwach Polski Uczniowskich Klubów Sportowych w piłce siatkowej chłopców bielski UKS Top Jedynka zdobył złoty medal.

UKS Top Jedynka
UKS Top Jedynka mistrzem Polski!


W rozegranych od 17 do 19 maja w Ostrowcu Świętokrzyskim Pierwszych Mistrzostwach Polski Uczniowskich Klubów Sportowych w piłce siatkowej chłopców (rocznik 1996 i młodsi) wystartowało 12 drużyn z całej Polski: UMKS MOS Wola Warszawa, Tempo Olsztyn, ULKS Chobrzany, MG 13 Łódź, Siódemka Rzeszów, Piątka Turek, Huragan Wołomin, Czarni Połaniec, UKS Ostrołęka, MOS Opole i gospodarz UKS GUMP Ostrowiec Świętokrzyski oraz TOP Jedynka Bielsko-Biała.

W turnieju, nad którym patronat objęli między innymi: Polski Związek Piłki Siatkowej, Świętokrzyski Związek Piłki Siatkowej i Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego bardzo dobrze spisali się młodzi bielszczanie, potwierdzając, że siatkówka w mieście nad Białą jest dyscypliną wiodącą. Zawodnicy UKS Top Jedynka, w większości uczniowie SMS Edu-Sport, prowadzeni przez Dariusza Markowskiego, okazali się najlepszą drużyną w Polsce.

W fazie kwalifikacyjnej bielszczanie pokonali rywali z Opola i Chobrzan, zajmując pierwsze miejsce w grupie. W fazie pucharowej Top Jedynka kontynuował zwycięski marsz, pokonując drużyny z Połańca i Turka i awansował do finału, w którym po zaciętym boju, wygrał 2:1 z Huraganem Wołomin. Także w indywidualnych wyróżnieniach nie zabrakło przedstawiciela Bielska-Białej. Najlepszym libero wybrano bowiem Jakuba Gruszkę.

Trener Dariusz Markowski, który prowadzi UKS Top Jedynka od momentu założenia w 1995 roku ma więc powody do satysfakcji i radości.

- Oprawa, przebieg oraz poziom sportowy godny był miana Mistrzostw Polski - stwierdził Dariusz Markowski. - Naprawdę jestem bardzo mile zaskoczony naszym występem i ostatecznym miejscem. Mistrz Polski UKS-ów brzmi fantastycznie. I dla mnie, jak i zespołu, z którym pracuję od 4 lat to ogromny sukces. Mistrzostwo zdobyte w Ostrowcu Świętokrzyskim zobowiązuje, bowiem na przyszłoroczne zmagania drużyny z Polski zjadą do Bielska-Białej. Liczyliśmy jeszcze po cichu na tytuł MVP albo najlepszego atakującego dla Jakuba Bębna lub Damiana Fijaka, bo także byli wyróżniającymi się zawodnikami, ale gospodarze uznali inaczej.

A oto skład „złotego” zespołu UKS Top Jedynka: Jakub Bęben, Jakub Gruszka, Adrian Bryja, Michał Zając, Bartosz Kielusiak, Jakub Hansel, Maciej Piotrowski, Damian Fijak, Mateusz Dobija, Kamil Wojtyła. Trener: Dariusz Markowski.

pola / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.