• 21 maja 2013
  • 26 maja 2013
  • wyświetleń: 5899

21. Bieg Fiata na zdjęciach

Ponad 1000 uczestników wzięło udział w 21. Biegu Fiata, który odbył się w niedzielę w Bielsku-Białej. Oprócz licznej rzeszy biegaczy w biegu głównym na dystansie 10 km wystartowała również młodzież na dystansie 4 km, a także zawodnicy na wózkach.

W ramach 21. Biegu Fiata odbyły się XV Mistrzostwa Polski Lekarzy. Bieg Fiata jest zaliczany do Pucharu Beskidów oraz Ligi Festiwalu Biegów. W tegorocznym biegu wystartowali zawodnicy z Kenii, Etiopii, Niemiec, Czech, Irlandii, Francji i Rumunii i oczywiście z Polski.

Bieg główny został zdominowany przez reprezentantów Kenii, którzy zajęli pierwsze pięć miejsc. Zwycięzca, Julius Kiprono Lagat czasem 29:01 ustanowił nowy rekord trasy. Najszybszą z kobiet była zawodniczka z Rumunii Daniela Cirlan z wynikiem 34:02, a w kategorii wózków wygrał Bogdan Król z rezultatem 18:19.