bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 1 maja 2013
  • wyświetleń: 3091

Wygrana Klaudii Szczepańczyk

Urodzona w 1995 roku zawodniczka KS Gwardia Bielsko-Biała Klaudia Szczepańczyk jest wicemistrzynią Polski juniorów. Także wśród seniorek należy jednak do krajowej elity judoczek, czego potwierdzeniem jest zwycięstwo w rozegranym w niedzielę w Luboniu koło Poznania Pucharze Polski Seniorów i Seniorek.

Klaudia Szczepańczyk, judo
Klaudia Szczepańczyk wygrała z seniorkami · fot. UM Bielsko-Biała


Podopieczna trenera Lecha Kopcia wystartowała w kategorii do 52 kilogramów i po przejściu pierwszej rundy dzięki wolnemu losowi w drodze na najwyższy stopień podium wygrała trzy walki. Najpierw, efektownym rzutem zakończyła przed czasem walkę z Kamilą Busse z AZS Organizacja Środowiskowa Poznań. Także w półfinale Żaneta Rerutko z WKS Gwardia Warszawa nie dotrwała do końca walki i tylko doświadczona oraz utytułowana, starsza o osiem lat od bielszczanki, Martyna Martynowicz z TS Gwardia Opole, w finałowej potyczce potrafiła dotrwać do komendy sędziego „soremate”. Przegrała jednak wyraźnie na punkty.

Klaudia jest piąta na liście rankingowej Polskiego Związku Judo, a jej finałowa rywalka zajmuje pozycję wicelidera - mówi Lech Kopeć. - To najlepiej świadczy o tym jak cenne jest niedzielne zwycięstwo naszej zawodniczki, która coraz pewniej czuje się w krajowej czołówce i czyni ciągłe postępy.

Nieznacznie gorzej zaprezentował się w Luboniu drugi reprezentant KS Gwardia Bielsko-Biała Sebastian Sojka, który zakończył rywalizację na drugim miejscu. W fazie kwalifikacyjnej rywalizacji do 60 kilogramów bielszczanin gładko pokonał Marcina Pintarę z WKS Gwardia Warszawa i Igora Jasłowskiego z UKS 3 Piła, ale po zaciętej walce przegrał z Bartłomiejem Garbaciakiem z TS Wisła Kraków. W półfinale Sojka zwyciężył z Franciszkiem Dąbrowskim z AZS UW Warszawa, a w finale ponownie zmierzył się z bezkonkurencyjnym tego dnia Garbaciakiem i musiał się zadowolić srebrnym medalem.

Tytuł wicemistrza także jest sukcesem świadczącym o tym, że młodzi bielscy judocy wspierani stypendium przyznanym przez Miasto, swoją sportową karierę rozwijają prawidłowo.

Dodajmy także, że na rozegranym w szwajcarskim St. Gallen 25. Międzynarodowym Turnieju Judo, wśród 109 juniorów (do lat 18) z 10 krajów, rywalizujących w 8 kategoriach wagowych, najlepszy okazał się Dawid Pękala z TPS Janosik Bielsko-Biała.

new / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.