Sport

  • 1 maja 2013
  • 3 maja 2013
  • wyświetleń: 2962

Podbeskidzie - Zagłębie Lubin 1:1

Podbeskidzie Bielsko-Biała kolejny raz udowodniło, że jest drużyną z charakterem. "Górale" grając w dziesięciu, tracąc w wyniku urazów dwóch kluczowych zawodników i przegrywając z wyżej notowanym rywalem, potrafili wywalczyć remis.

Podbeskidzie, Zagłębie Lubin
Do Bielska-Białej przyjedzie Zagłębie Lubin · fot. TS Podbeskidzie


Przed dzisiejszym meczem piłkarze i kibice uczcili pamięć zmarłego niedawno Jerzego Foltyna, wieloletniego przyjaciela Podbeskidzia, minutą ciszy. Spotkanie rozpoczęło się spokojnie, obie ekipy sprawdzały w jakiej formie jest dziś ich przeciwnik. Już w szóstej minucie Maciej Małkowski oddał strzał na bramkę Richarda Zajaca, na szczęście jego uderzenie zablokował Marek Sokołowski. "Górale" odpowiedzili kilkoma groźnymi akcjami prawą stroną boiska. W jednej z nich Damian Chmiel dogrywał piłkę w pole karne gości ale jego dośrodkowanie wyłapał Michał Gliwa.

W 25 minucie padła bramka dla Zagłębia. Robert Jeż wykorzystał moment nieuwagi obrońców Podbeskidzia, oddał strzał, który obronił Richard Zajac, ale przy dobitce Michala Papadopulosa nasz bamkarz nie miał już szans. Było 0:1. W 32 minucie kontuzji doznał Bartłomiej Konieczny - na palcu gry zastąpił go Michal Piter-Bucko. Chwilę później, bo w 38 minucie czerwoną kartkę obejrzał Fabian Pawela. Nasz napastnik najpierw długo przetrzymywał piłkę, a kiedy ją stracił, dopuścił się faulu. Sędzia, który był blisko całej sytuacji nie miał wątpliowści i pokazał zawodnikowi Podbeskidzia czerwony kartonik.

W drugiej połowie bielszczanie pokazali prawdziwe serce do walki. Mimo gry w dziesięciu i kolejnej kontuzji - tym razem Dariusza Łatki, rywalizowali z Zagłębiem jak równy z równym. Taka gra przyniosła gospodarzom upragnioną, wyrównującą bramkę w 64 minucie. Jej autorem był Robert Demjan, który po dośrodkowaniu Piotra Malinowskiego skierował futbolówkę głową do siatki gości. Po tym wydarzeniu obie ekipy miały swoje okazje do zdobycia gola (na przykład rzut wolny w wykonaniu Dariusza Kołodzieja) dajacego trzy punkty, lecz wynik do końca nie uległ już zmianie.

Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1 (0:1) Zagłębie Lubin


Podbeskidzie Bielsko-Biała: Richard Zajac, - Marek Sokołowski, Dariusz Pietrasiak,Bartłomiej Konieczny (38' Michal Piter-Bucko), Tomasz Górkiewicz,- Damian Chmiel, Dariusz Łatka (59' Juraj Dancik), Fabian Pawela, Anton Sloboda (46' Dariusz Kołodziej), Piotr Malinowski,- Robert Demjan
Zagłębie Lubin: Michał Gliwa,- Costa, Aleksandr Tunchev, Adam Banaś,Pavel Vidanov,- Maciej Małkowski (78' Dorde Cotra), Robert Jeż, Jiri Bilek, Arkadiusz Woźniak (63' Łukasz Hanzel),Szymon Pawłowski (68' Adrian Błąd),- Michal Papadopulos

new / bielsko.info

źródło: TS Podbeskidzie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Podbeskidzie Bielsko-Biała" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Podbeskidzie Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Podbeskidzie Bielsko-Biała" podaj