bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 25 marca 2013
  • wyświetleń: 2748

Jakub Ilewicz Mistrzem Polski!

Na stokach Skrzycznego w Szczyrku odbyły się 80. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w narciarstwie alpejskim. Mistrzem Polski w slalomie został Jakub Ilewicz z Bielska-Białej!

Ilewicz
Jakub Ilewicz został Mistrzem Polski w slalomie · fot. skifoto.pl


- Wiedziałem, że jestem w dobrej formie slalomowej. Przygotowywałem się do tej konkurencji i moim głównym celem było zwycięstwo w mistrzostwach Polski. Wygrałem i bardzo się z tego cieszę. Nie wiadomo oczywiście co by było, gdyby Maciek Bydliński dojechał do mety, prowadził po pierwszym przejeździe. Dziś z kolei zdecydowanie był najlepszym zawodnikiem na trasie slalomu giganta, a ja mam brąz i cieszę się z dwóch medali. Dwa trofea w dwóch startach, cel osiągnięty. W supergigancie już nie startuję, ale sezon jeszcze się dla mnie nie zakończył - jadę teraz do Czech na zawody FIS - komentował Jakub Ilewicz.

Alpejczyk dobrze ocenił kończący się powoli sezon zimowy. - Sezon był bardzo dobry, wygrałem cykl zawodów AZS Winter Cup, w którym nagrodą główną był samochód, zwyciężyłem także w Akademickich Mistrzostwach Polski w slalomie i slalomie gigancie, zrobiłem najlepsze FIS-punkty, do tego dwa medale Mistrzostw Polski. Nic tylko się cieszyć - zakończył Ilewicz.

ab / bielsko.info
źródło: Polski Związek Narciarski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.