bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 15 marca 2013
  • 18 marca 2013
  • wyświetleń: 2505

"Siemanko" tuż za podium

Ulice Wieliczki, okalające zabytkową kopalnię soli, uznawaną za jeden z siedmiu cudów Polski, były areną zmagań podczas 7. edycji Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza.

chuchała
"Siemanko" tuż za podium


W tym roku aura zdecydowanie dopisała, a przy trasie pojawiły się tysiące kibiców. Reprezentanci Subaru Poland Rally Team plasowali się w czołówce obu 2,5-kilometrowych przejazdów, ale ostatecznie znaleźli się tuż za podium. Do powtórzenia ubiegłorocznego wyniku Wojtkowi Chuchale i Kamilowi Hellerowi zabrakło jedynie 0,1 sekundy!

Dzień wcześniej zawodnicy SPRT rywalizowali o puchar burmistrza Wieliczki. Trasa wieczornego Prologu 7. Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza została wytyczona nieopodal Zamku Żupnego, obejmując również okrążenie rynku. Wojtek Chuchała i Kamil Heller okazali się najszybsi i po raz drugi z rzędu zapisali na swoje konto wstęp do niedzielnych zmagań.

- Tym razem bardzo niewiele zabrakło do podium, ale czerpaliśmy naprawdę sporo radości z jazdy i mamy nadzieję, że daliśmy równie dużo emocji naszym kibicom. Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, upamiętniający dwóch mistrzów kierownicy, to wspaniałe zawody, które dodatkowo zwiększyły głód rywalizacji przed zbliżającym się sezonem RSMP. Dziękujemy całemu zespołowi i naszym partnerom - podsumował Wojtek Chuchała.

- Mimo udanego prologu, dziś nie wszystko poszło do końca po naszej myśli, ale i tak cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tym wydarzeniu i uczcić pamięć dwóch wielkich kierowców. Pierwszy przejazd Memoriału poszedł dobrze, ale na drugim nie udało nam się poprawić czasu i znaleźliśmy się tuż za podium. Dziękujemy wszystkim za doping i do zobaczenia niebawem, na Rajdzie Świdnickim! - uzupełnił Kamil Heller.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.