• 8 marca 2013
  • wyświetleń: 3134

Podbeskidzie - Legia 1:2

Za nami:

Mimo ambitnej gry piłkarze Podbeskidzia Bielsko-Biała przegrali w piątek na własnym stadionie z Legią Warszawa 1:2

Podbeskidzie - Legia

Piłkarze Podbeskidzia rozpoczęli mecz bardzo aktywnie, jednak po około kwadransie gry oddali inicjatywę Legii. W 18. minucie Richard Zajac w dobrym stylu obronił strzał przewrotką Artura Jędrzejczyka. Minutę później tuż obok bramki strzelał Danijel Ljuboja. W 20. minucie Zajac pewną interwencją zatrzymał dobrze zapowiadającą się akcję gości, wybijając piłkę spod nóg Jakuba Koseckiego na rzut rożny. W odpowiedzi dwie minuty później Damian Chmiel uderzył obok słupka. W 34. minucie z rzutu wolnego strzelał lewą nogą Ljuboja, ale piłka przeleciała minimalnie obok bramki. Cztery minuty przed końcem pierwszej połowy Podbeskidzie miało dobrą okazję do strzelenia gola. Fabian Pawela przejął futbolówkę w polu karnym, uderzył na bramkę, ale Dušan Kuciak obronił jego strzał w dobrym stylu.

Chwilę po wznowieniu gry w drugiej połowie idealną okazję do strzelenia gola miał Marek Saganowski, jednak piłka po uderzeniu napastnika Legii minimalnie minęła dalszy słupek bramki Zajaca. W 53. minucie Miroslav Radović dośrodkował w pole karne, piłka po strzale głową Jakuba Koseckiego trafiła w poprzeczkę, a dobitka Saganowskiego była już skuteczna. Dziesięć minut później Zajac po raz kolejny dobrze obronił uderzenie z rzutu wolnego Ljuboji.

W 73. minucie Podbeskidzie doprowadziło do wyrównania. Piotr Malinowski zagrał do Róberta Demjana, którego strzał wybił Kuciak, do piłki doszedł Pawela, podał ponownie do słowackiego napastnika gospodarzy, który tym razem nie miał problemów ze zdobyciem bramki. Odpowiedź Legii była natychmiastowa, bo już trzy minuty później Jakub Wawrzyniak najlepiej zachował się w polu karnym po rzucie rożnym i pewnym uderzeniem pokonał Zajaca. Kolejną dobrą okazję do strzelenia gola Legia miała na pięć minut przed końcem meczu. Radović zagrał piłkę z prawej strony boiska w pole karne, jednak Wladimer Dwaliszwili uderzył tuż obok słupka. W 90. minucie dobrą interwencją po strzale zza pola karnego Marko Ćetkovicia popisał się Kuciak.

Podbeskidzie Bielsko-Biała 1-2 Legia Warszawa
Róbert Demjan 73 - Marek Saganowski 53, Jakub Wawrzyniak 76

Podbeskidzie: 1. Richard Zajac - 10. Marek Sokołowski, 17. Dariusz Pietrasiak, 26. Bartłomiej Konieczny, 6. Błażej Telichowski (62, 27. Adam Deja) - 8. Damian Chmiel (77, 29. Mateusz Janeczko), 11. Anton Sloboda (82, 19. Marko Ćetković), 28. Dariusz Łatka, 20. Fabian Pawela, 13. Piotr Malinowski - 23. Róbert Demjan.

Legia: 12. Dušan Kuciak - 19. Bartosz Bereszyński, 2. Artur Jędrzejczyk, 15. Iñaki Astiz, 14. Jakub Wawrzyniak - 32. Miroslav Radović, 21. Ivica Vrdoljak, 35. Daniel Łukasik (89, 37. Dominik Furman), 9. Marek Saganowski (71, 13. Wladimer Dwaliszwili), 20. Jakub Kosecki (84, 17. Tomasz Brzyski) - 28. Danijel Ljuboja.

żółte kartki: Łatka, Sloboda, Telichowski, Pawela, Zajac - Vrdoljak, Wawrzyniak.