• 15 czerwca 2024
  • wyświetleń: 2032

8 czerwca na stadionie w Sosnowcu rozegrano Mistrzostwa Śląska U16 w lekkoatletyce. Zawodnicy KS Sprint i Just Team popisali się znakomitą formą, sięgając po imponujące 22 medale!

Lekkoatleci z Bielska-Białej zdominowali Mistrzostwa Śląska U16 w Sosnowcu. Nasi przywieźli 22 medale · fot. organizator

Zawodnicy KS Sprint zdobyli na nich 8 medali (5 złotych, 1 srebrny i 2 brązowe) tym samym zwyciężyli w klasyfikacji klubowej.

Medaliści Sprintu to:
  • Złoto: Małgorzata Tarędź - 2000 m, Alicja Kubica - 300 m ppł, Weronika Szczotka - tyczka, Adam Fabjański - skok wzwyż, 4x100 m K, Alicja Kubica, Maja Mikołajczyk, Aleksandra Krupa, Zofia Pasierbek.
  • Srebro: Adam Fabjański - 110 m ppł.
  • Brąz: Zofia Pasierbek - wieloskok, Tymoteusz Wątroba - 300 m ppł.

Do świętowania mają także powód zawodnicy Just Team Bielsko-Biała. Choć drużynowo zajęli 4. miejsce, to łącznie z rozgrywanymi etapami mistrzostw w wieloboju, sięgnęli po imponującą liczbę 13 medali! Pierwsza część mistrzostw w wieloboju odbyła się 26 maja, a Just Team Bielsko-Biała już wtedy pokazał swoją siłę. Zawodnicy zdobyli wtedy 5 medali, a w Sosnowcu dołożyli kolejne 8 krążków. To świetny wynik, który pokazuje potencjał tej młodej drużyny.

Medaliści Just Team-u:
  • Złoto: Oliwia Grzempa - 5-bój, Paulina Strok - skok wzwyż, Oskar Owczarczyk 100 m oraz 110 m ppł oraz 5-bój, Adam Piechota - 600 m.
  • Srebro: Emilia Wojcieszczak - 5-bój, Wiktor Wormiczek - skok wzwyż.
  • Brąz: Magdalena Działo - 5-bój, Oliwia Grzempa - skok wzwyż, Mateusz Skoczylas - wieloskok oraz skok w dal, sztafeta 4x100 m chłopców Wiktor Wormiczek, Filip Fender, Mateusz Skoczylas, Oskar Owczarczyk.

Srebrny medal w 5-cioboju zdobył też Adam Fabjański ze Sprintu, na mistrzostwach wieloboju w Rudzie Śląskiej.