Sport

  • 25 kwietnia 2024
  • 8 maja 2024
  • wyświetleń: 2788

[ZDJĘCIA] Autofachman - wielkie wydarzenie motoryzacyjne w Pszczynie

Za nami:

W środę 8 maja w hali POSiR w Pszczynie w godzinach 8.30-16.00 odbyło się wyjątkowe wydarzenie motoryzacyjne, które poprowadziła znana dziennikarka radiowa Joanna Zientarska! Zobaczcie zdjęcia!

Autofachman - wielkie wydarzenie motoryzacyjne w Pszczynie - 08.05.2024 · fot. powiat


W hali POSiR oraz na warsztatach szkolnych przygotowano sporo ciekawych wydarzeń dla fanów motoryzacji, a główną osią była rywalizacja uczniów szkół branżowych i techników samochodowych oraz mechaników z praktykantami z warsztatów samochodowych, którzy konkurują o tytuł najlepszego fachowca.

Uczestnikom powodzenia życzyli starosta Grzegorz Wanot oraz wicestarosta Barbara Bandoła, burmistrz Dariusz Skrobol i przedstawiciele Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

- Autofachman do doskonały przykład, jak pięknie buduje współpraca. Są z nami Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, przedsiębiorcy, pracodawcy i szkoły. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego konkursu, dobrze patrzeć, że każdego roku wokół tej inicjatywy gromadzi się jeszcze więcej szkół, firm i instytucji - mówił nowy starosta pszczyński Grzegorz Wanot.

W finale rywalizowały najlepsze dwuosobowe zespoły z eliminacji - 11 reprezentujących swoje szkoły i siedem warsztatów samochodowych. Były to: Zespół Szkół Mechanicznych w Krośnie, Zespół Szkół nr 2 w Garwolinie, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Częstochowie, Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim, Zespół Szkół Samochodowych w Rzeszowie, Zespół Szkół Samochodowych w Radomiu, Technikum nr 5 w Zespole Szkół im. Gen. Józefa Bema w Zawierciu, Zespół Szkół Samochodowych w Nowym Sączu, Zespół Szkół Politechnicznych w Śremie, Zespół Szkół Samochodowych i Licealnych nr 2 w Warszawie oraz Powiatowy Zespół Szkół nr 1 im. gen. Józefa Bema w Pszczynie.

W finale zmierzyli się ze sobą również mechanicy wraz z praktykantami z warsztatów samochodowych: MOTO MC Michał Ciastoń z Krakowa, Mechanika Pojazdowa Mirosław Ziębaczewski z Częstochowy, ST TRUCK Sp. z o.o. z Radlina, Auto-Diag Norbert Uliasz z Rogów oraz Zakład Usług Motoryzacyjnych Grzegorz Paź ze Skarżysko-Kamiennej.

W hali POSiR można było zapoznać się z ofertą firm z branży motoryzacyjnej, takich jak: Motul, Delphi, Schaeffler, Hepu, SNR, Osram, NGK, NKT, Hella, Nissen, Helcom, Febi czy TechTir. Własne prezentacje i szkolenia poprowadzili główni sponsorzy wydarzenia: Motul, Delphi i Schaeffler. Prelekcje wygłosili przedstawiciele firm Febi i Italcom.

Nie lada gratką dla miłośników była wystawa samochodów uczestniczących w Rajdzie Dakar połączona z prelekcją Bartosza Woźnikowskiego, właściciela firmy TechTir. W programie znalazły się też spotkania z osobami znanymi z telewizji czy Internetu - Piotrem Jamrosiem, którego większość zna przede wszystkim z programów "Na osi" i "Mobilni mechanicy" oraz Radosławem Półkownikiem prowadzącym kanał "Warsztatowe historie" na YouTubie.

Wydarzenie prowadziła dziennikarka motoryzacyjna Joanna Zientarska, która podkreślała, że firmy, które wspierają Autofachmana to zaplecze wielkiej światowej motoryzacji.

Organizatorzy: Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie, Powiat Pszczyński, partner główny: Delphi, Schaeffler, Motul, partner strategiczny: Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, partner technologiczny: Xpertis, patronat medialny: Motofocus.pl, Antyradio, TVP3 Katowice, pless.pl oraz partnerzy wspierający: SDCM, TechTir, Fesh Fresh, SNR, NGK, NTK, HELLA, HEPU, OSRAM, NTN, italcom, Nissens, TEXA, Bilstein Group, Diesel Serwis Ścierski, Rojczyk Pomoc drogowa, Stachura Szkolenia, u Leszka Studio, Bazar u Koziołka.

ar / bielsko.info

źródło: Powiat Pszczyński

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.