Sport

  • 4 lutego 2013
  • wyświetleń: 1970

Brązowy medal dla juniorek BKS

Juniorki BKS Aluprof zostały brązowymi medalistkami Mistrzostw Śląska! Turniej odbył się w Mysłowicach i trwał pięć dni.

BKS Juniorki
Juniorki BKS Aluprof Bielsko-Biała · fot. siatkowka.bks.bielsko.pl


W pierwszym bielszczanki zagrały z Zorzą Wodzisław Śląski. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebnych było aż pięć setów. Niestety w decydującej partii lepsze okazały się siatkarki z Wodzisławia Śląskiego i to one cieszyły się ze zwycięstwa. Dzień później bielszczanki pauzowały.

W trzecim dniu BKS Aluprof zagrał z KS Częstochowianką. Obie drużyny zagrały ze sobą również w niedawnym półfinale mistrzostw Śląska, który odbywał się w Bielsku-Białej. We własnej hali zespół prowadzony przez trenera Jacka Skulskiego wygrał pewnie 3:0. W turnieju finałowym bielskie juniorki tylko w dwóch pierwszych setach dały pograć rywalkom, choć i tak zostały te partie wygrane przez BKS Aluprof. Po dwóch przegranych setach rywalki nie podjęły już walki i w trzecim przegrały 12:25.

Czwarty dzień Mistrzostw Śląska Juniorek rozpoczął się od mocnego akcentu: meczem BKS Aluprof z MKS Dąbrowa Górnicza. Spotkanie ogromnie istotne dla rywalizacji medalowej i dla awansu na szczebel ogólnopolski. Porażka dla bielszczanek oznaczało, że podopieczne Jacka Skulskiego mocno skomplikują sobie sprawę. Zwycięstow natomiast przybliżało do celu, jakim jest medal Mistrzostw Śląska i awans do dalszych rozgrywek.

Sobotnie spotkanie z MKS Dąbrowa Górnicza bielszczanki rozpoczęły źle, bo od zdecydowanej porażki w pierwszej partii 15:25. W drugim secie było jeszcze gorzej, bo podopieczne Jacka Skulskiego zdobyły o jeden punkt mniej niż w pierwszej odsłonie. Na szczęście bielszczankom udało się na czas pozbierać i pokazały niezwykły charakter. W trzecim secie po zaciętej walce BKS Aluprof wygrał 25:22. Zespół Jacka Skulskiego w czwartym secie zrewanżował się za bolesne porażki w dwóch pierwszych partiach i wygrał 25:15. Tiebreak okazał się horrorem. Na szczęście lepiej wojnę nerwów wytrzymały bielszczanki, które wygrały 15:13.

W ostatnim meczu turnieju bielszczanki zagrały z ekipą Silesia Volley. Mysłowiczanki do meczu z BKS Aluprof nie straciły jeszcze seta i tak wspaniałą serię udało im się podtrzymać. Bielszczanki w dwóch pierwszych setach nie miały wiele do powiedzenia przegrywając 25:18 i 25:16. Więcej walki było w trzeciej partii, ale w niej także lepsze były gospodynie, które wygrały 25:22 i cały mecz 3:0.

Mimo porażki BKS Aluprof zajął w Mistrzostwach Śląska trzecie miejsce, a to oznacza, że bielszczanki powróciły do domów z brązowymi medalami. Miejsce na podium Mistrzostw Śląska dało bialskiemu klubowi awans na szczebel ogólnopolski, a więc do 1/8 Mistrzostw Polski.

new / bielsko.info

źródło: BKS Profi Credit Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.