Reklama

Sport

  • 19 listopada 2023
  • wyświetleń: 488

Dzieci i młodzież grały w szczypiorniaka. Odbył się drugi turniej o puchar starosty

II Turniej Piłki Ręcznej dziewcząt i chłopców dla szkół podstawowych o Puchar Starosty Bielskiego im. Andrzeja Płonki odbył się w dniach 14-15 listopada 2023r. w Bielsku-Białej na Hali Widok na ul. Widok 12. Został zorganizowany przez Powiat Bielski oraz Klub Sportowy Szczypiorniak.

II Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Starosty Bielskiego · fot. Klub Sportowy Szczypiorniak


W listopadowych rozgrywkach uczestniczyło 152 zawodników z powiatowych szkół podstawowych. W turnieju wzięły udział: Szkoła Podstawowa nr 1 im. H. Marusarzówny w Szczyrku, Zespół Szkół Podstawowych z Jasienicy, Zespół Szkolno-Przedszkolny im. JP II w Rudzicy, Szkoła Podstawowa im. JP II w Pisarzowicach oraz Szkoła Podstawowa nr 2 w Wilkowicach. W turnieju zagrało łącznie 14 drużyn.

Zawody podzielone były na dwa dni rozgrywek; we wtorek 14.11 grały klasy IV-VI z roczników 2011 i młodsze, w środę 15.11 klasy VII-VIII z roczników 2009 i 2010. Pierwszego dnia turnieju złoto w kategorii zarówno dziewcząt, jak i chłopców zdobyły drużyny ze Szkoły Podstawowej w Pisarzowicach. MVP (ang. Most Valuable Player), czyli najlepszymi zawodnikami turnieju okazali się być Julia Wójcik (Pisarzowice) oraz Filip Kocurek (Rudzica).

Uroczyste wręczanie nagród uświetniła pani Dorota Nikiel- członek Zarządu Powiatu. Drugiego dnia zawodów pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt zdobył zespół ze Szkoły Podstawowej w Jasienicy, a u chłopców zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Rudzicy. MVP tego spotkania zostali Magda Ferfecka (Jasienica) oraz Yurii Harashchuk (Szczyrk). Głównym sędzią turnieju był pan Radek Siuda.

Zawodnicy popisali się dużymi umiejętnościami gry w piłkę ręczną i respektowaniem zasad fair play, rozgrywki przebiegały sprawnie i bez najmniejszych komplikacji. Turniej okazał się być doskonałym miejscem do spotkania drużyn ze szkół powiatowych, zmierzenia swoich umiejętności, zawiązania znajomości z innymi zawodnikami i poprowadzenia znakomitej gry.

W dniach 5-6 grudnia odbędzie się II Turniej Piłki Ręcznej dziewcząt i chłopców o puchar Prezydenta Miasta Bielska-Białej - edycja Mikołajkowa - dla szkół podstawowych z Bielska-Białej. Zgłoszenia do turnieju będą przyjmowane do końca listopada br. na adres mail: info@szczypiorniakbielsko.pl lub pod nr tel 726 260 260.

14 15 3

źródło: Materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.