bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Sport

  • 24 stycznia 2013
  • wyświetleń: 1899

BKS Stal ze Złotym Laurem

Bialski Klub Sportowy "Stal" odebrał w Zabrzu Złoty Laur Umiejętności i Kompetencji w kategorii "Ambasador Spraw Polskich".

Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach po raz 21 zorganizowała jedno z największych wydarzeń kulturalnych w regionie - Laury Umiejętności i Kompetencji. Laurami zostały wyróżnione osobowości, firmy i instytucje, które odznaczają się szczególną aktywnością w procesie budowania gospodarki rynkowej, jej restrukturyzacji i adaptacji do standardów europejskich.

We wcześniejszych edycjach "Laury" zdobywali m.in.: Ojciec Święty Jan Paweł II, Jan Nowak Jeziorański, Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski, Vaclav Havel, Kardynał Stanisław Dziwisz, Profesor Władysław Bartoszewski, Profesor Leszek Balcerowicz, Andrzej Wajda czy Krzysztof Zanussi.

Finał tegorocznej edycji miał miejsce 19 stycznia 2013 r. w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu.

Złotymi Laurami Umiejętności i Kompetencji Kapituła wyróżnia dynamicznie rozwijające się firmy z województw śląskiego i opolskiego, które wypracowały stabilną pozycję na rynku i mogą pochwalić się wieloma sukcesami. Jednym z wyróżnionych był Bialski Klub Sportowy "Stal", a nagrodę, Złoty Laur Umiejętności i Kompetencji w kategorii "Ambasador Spraw Polskich" odebrał Prezes Bialskiego Klubu Sportowego "Stal" Czesław Świstak.

W uzasadnieniu przyznania tego zaszczytnego wyróżnienia przez Kapitułę Laurów Umiejętności i Kompetencji czytamy:

"Bialski Klub Sportowy "Stal":
- za godne reprezentowanie Polski na sportowej arenie międzynarodowej;
- za niezwykłe osiągnięcia i wyniki sportowe w siatkówce kobiet;
- za promowanie sportu wśród młodzieży;
- za propagowanie, organizowanie i stwarzanie odpowiednich warunków dla krzewienia kultury fizycznej i sportu wyczynowego;
- za ciągły rozwój ośrodka i jego infrastrukturę, współpracę z przedsiębiorstwami, samorządem gospodarczym oraz lokalną społecznością"

Laury Umiejętności i Kompetencji przyznawane są instytucjom i ludziom niezwykłym, którzy w minionym okresie swoimi umiejętnościami, kompetencjami oraz swoim autorytetem wspierają procesy zmian w naszym regionie i kraju oraz przyczyniają się do tworzenia pozytywnego wizerunku Polski w świecie. Jest nam niezmiernie miło, że wśród wyróżnionych znalazł się Bialski Klub Sportowy "Stal", tym bardziej, że stało się to w 90. rocznicę powstania naszego klubu. Tak zaszczytne wyróżnienie, jakim jest Złoty Laur Umiejętności i Kompetencji jest pięknym wstępem do rozpoczynającej się właśnie dziesiątej dekady istnienia klubu.

aka / bielsko.info, źródło: BKS Profi Credit Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.