Sport

• 22 stycznia 2013
  • wyświetleń: 2131

Trzy medale BKT "Advantage"

W dniach od 16 do 20 stycznia w Puszczykowie odbył się najważniejszy turniej skrzatów w okresie zimowym, czyli Indywidualne Halowe Mistrzostwa Polski. Trzy medale w Mistrzostwach Polski dla zawodniczek BKT „Advantage”

BKT „Advantage”

Startująca w nich pięcioosobowa reprezentacja BKT "Advantage" Bielsko-Biała na czele ze świeżo upieczonymi Drużynowymi Mistrzyniami Polski Mają Chwalińską, Zosią Podbioł i Olą Nadajewską spisała się na medal, a dokładniej mówiąc na... trzy medale. W eliminacjach odpadli niestety Natalia Guszpit i Tomasz Kuś, ale mistrzynie z drużynówki bez problemów zameldowały się w komplecie w ćwierćfinale singla. Warto również zaznaczyć, że bielski klub jako jedyny wprowadził do tej fazy zawodów aż trzy zawodniczki.

W walce o awans do strefy medalowej Zosia Podbioł pokonała Weronikę Baszak z Wrocławia 7:5 i 7:6. Zacięty bój stoczyła Ola Nadajewska, która przegrała z Weroniką Pociej z DeSki Warszawa 6:3, 2:6 i 9:11, a od medalu dzieliły ją tylko dwie wygrane piłki. Maja Chwalińska natomiast uległa Oli Wierzbowskiej z Wawelu Kraków 4:6 i 3:6. W półfinale bielska jedynaczka Zosia Podbioł nie dała rady głównej faworytce, rozstawionej z numerem 1, Idze Świątek, ale nie zmienia to faktu, że odniosła wielki sukces zdobywając brązowy medal Mistrzostw Polski!

Zawodniczki BKT Advantage jeszcze lepiej wypadły w grze podwójnej. Para klubowa Chwalińska/Podbioł oraz debel „mieszany” ponieważ Nadajewska wystąpiła z Weroniką Molińską z TUKS Kozica Piotrków Trybunalski, dotarły do półfinału. Niestety losowanie sprawiło, że o finał zagrały przeciwko sobie. Zwyciężyła para Chwalińska/Podbioł i awansowała do finału, w którym przegrała z deblem Rogozińska-Dzik/Świątek, zdobywając ostatecznie srebro, a Nadajewska z Molińską musiały zadowolić się brązowym medalem.

Nigdy wcześniej żaden klub tenisowy z Bielska-Białej nie zdobył tylu medali Mistrzostw Polski w jednej kategorii wiekowej. W ciągu jednego miesiąca bielskie zawodniczki zdobyły mistrzostwo w drużynie oraz srebrny krążek w deblu i dwa brązowe w singlu i w deblu.