bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Sport

  • 22 stycznia 2013
  • wyświetleń: 2140

Sebastian Kawa Mistrzem Świata

Sebastian Kawa został Mistrzem Świata w Szybownictwie. Bielszczanin zostawił daleko w tyle swoich konkurentów w walce o medal.

Sebastian Kawa
Sebastian Kawa został Mistrzem Świata · fot. UM Bielsko-Biała


32. Mistrzostwa Świata w Szybownictwie podzielone zostały na dwie części. Pierwsza została rozegrana w dniach od 28 lipca do 19 sierpnia w amerykańskim Uvalde, skąd Sebastian Kawa przywiózł złoty medal za zwycięstwo w konkurencji Klasa 15 metrów, odniesione w szybowcu SZD-Diana 56.

Zawodnik Aeroklubu Bielsko-Bialskiego bezkonkurencyjny okazał się także w drugiej części MŚ, które od 6 do 19 stycznia odbywały się w miejscowości Adolfo Gonzales Cheves (Argentyna). Tym razem w Klasie Standard, startując w szybowcu Discus 2a bielszczanin zostawił rywali daleko z tyłu. To już 9 złoty medal MŚ najbardziej utytułowanego szybownika świata, który swoje podniebne triumfy rozpoczął w 2003 roku, wygrywając w Nitrze (Słowacja) rywalizację w Klasie Światowej i każdy następny start kończył na najwyższym stopniu podium.

- Cieszę się bardzo z wyniku i dziękuję kolegom za pomoc, a kibicom za wsparcie. Oby zawsze można było na podium wchodzić z własnym pucharem pod pachą i zabierać go z powrotem - powiedział Sebastian Kawa.

Medal wywalczony w Argentynie to w sumie 13. złoty krążek Sebastiana Kawy zdobyty podczas różnych imprez rangi mistrzowskiej.

new / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.