Reklama

Sport

  • 24 sierpnia 2023
  • wyświetleń: 535

Wysokie miejsce bielszczanina na Mistrzostwach Świata w Ju-Jitsu w Kazachstanie!

Bielszczanin Michał Chmielniak z PTS Janosik zajął 9 miejsce podczas Mistrzostw Świata w Ju-Jitsu do lat 21, które odbywają się w stolicy Kazachstanu, Astanie.

Michał Chmielniak na Mistrzostwach Świata w Ju-Jitsu w Kazachstanie - 08.2023 · fot. PTS Janosik


Wynik Michała mógł być jeszcze lepszy, jednak na drodze bielszczanina już w drugiej rundzie stanął późniejszy zwycięzca mistrzostw - Grek Doman Stavros. Wcześniej zawodnik PTS Janosik pokonał Duńczyka Gudtava Henriksena.

Warto podkreślić, że 18-letni Michał Chmielniak był najmłodszym zawodnikiem startującym w kategorii wiekowej U21. Wynik należy uznać więc za spore osiągnięcie, które młody zawodnik uzyskał dzięki ciężkiej pracy oraz właściwemu przygotowaniu klubowemu gdyż właśnie w swoim klubie - PTS Janosik - Michał przygotowywał się do mistrzostw w Astanie.

- To zaszczytne osiągnięcie stawia Michała w gronie światowej elity tego sportu. Jesteśmy bardzo dumni z tego, że mamy tak utalentowanego zawodnika, który reprezentuje nas na arenie międzynarodowej jako reprezentant Polski - cieszą się w Janosiku.

Ten wynik to nie tylko sukces indywidualny, ale także wkład w rozwój dyscypliny Ju-Jitsu w naszym kraju.

- Jesteśmy pewni, że to tylko początek jego wielkiej kariery, a przyszłe osiągnięcia będą jeszcze bardziej spektakularne. Wraz z Michałem Chmielniakiem Polskę na mistrzostwach w Astanie reprezentowali: Adela Niciarz z Klub Sportów Walki "Satori" Jaworzno oraz Maria Feldman z Rio Grappling Club Wrocław - informuje Michał Radko z PTS Janosik.

Michał Chmielniak

ar / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.