bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Sport

  • 17 stycznia 2013
  • 22 stycznia 2013
  • wyświetleń: 4390

Czerkawski w Bielsku - zdjęcia

Działająca od roku szkółka hokejowa w Bielsku-Białej, prowadzona przez Fundację Drachma miała na poniedziałkowych zajęciach wyjątkowego gościa. Trening na tafli Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Karbowej poprowadził Mariusz Czerkawski.

czerkawski
Mariusz Czerkawski w barwach New York Islanders. · fot. nyislanderslegends.blogspot.com


To największa gwiazda polskiego hokeja. Zawodnik, który grając w najlepszej hokejowej lidze na świecie NHL rozegrał blisko 800 spotkań i zdobył 500 punktów za gole i asysty oraz wystąpił w prestiżowym Meczu Gwiazd, chętnie dzielił się z bielskimi adeptami hokeja swoimi doświadczeniami i umiejętnościami. Poprowadził rozgrzewkę. Pokazał kilka hokejowych sztuczek. Zademonstrował jak powinno się jeździć z kijem hokejowym. Oddał porcję strzałów na bramkę i zaprezentował jak należy wykonywać rzuty karne.

Mariusz Czerkawski trenował z bielszczanami · fot. UM Bielsko-Biała


- Trudno był dojechać do Bielska-Białej, bo drogi były bardzo śliskie, ale hokeista z lodem… musi żyć za pan brat - zażartował na początku Mariusz Czerkawski. - Dałem słowo, że przyjadę, a słowo sportowca to świętość. Dojechałem więc i cieszę się, że mogłem się spotkać z młodzieżą zafascynowaną hokejem. Podziwiam takich ludzi jak ksiądz Mateusz, który organizuje zajęcia hokejowe i dziękuję waszym rodzicom, którzy wspierają swoje dzieci w rozwijaniu sportowej pasji.

Na zakończenie pobytu w Bielsku-Białej Mariusz Czerkawski był dostępny dla każdego. Pozował do pamiątkowych zdjęć, rozdawał swoje zdjęcia z czasów gry w New York Islanders, składał autografy na swojej biografii „Życie na lodzie”, którą można było kupić wspierając Fundację Drachma.

- Trenujemy dwa razy w tygodniu, spotykając się w poniedziałki i środy o godzinie 16.00, a w czasie ferii będziemy mieć zajęcia codziennie rano - powiedział ksiądz Mateusz Dudkiewicz z Fundacji Drchma. - Przyjazd takiej gwiazdy, jak Mariusz Czerkawski, jest dla nas wydarzeniem, które doda nam dodatkowej energii. Gdy patrzyłem na 80 młodych ludzi trenujących obok wielkiego zawodnika, to człowiek wie, że jego działalność ma sens i na pewno z większą wiarą w sukces pojedziemy w najbliższą sobotę do Cieszyna, gdzie zespół Drachma Bielsko-Biała weźmie udział w hokejowym w turnieju na lodowisku im. Cieszyńskich Olimpijczyków.

new / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.