bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Sport

  • 15 stycznia 2013
  • wyświetleń: 4081

Akcja charytatywna kibiców BKS-u

20 stycznia podczas meczu ligowego BKS Aluprof Bielsko-Biała - MKS Dąbrowa Górnicza kibice przeprowadzą zbiórkę charytatywną na rzecz Antosi Wieczorek.

kibice bks
Kibice zachęcają do wzięcia udziału w akcji dla Antosi. · fot. ab / bielsko.info


plakat


Antosia ma zaledwie 10 miesięcy. Tuż po przyjściu na świat rodzice Antosi zauważyli, że ich córeczka ma wygięte piszczele oraz niewykształcone w pełni stópki. Zobaczyli też „inną” lewą rączkę. W obrębie śródręcza i palców widocznych jest jedynie 8 kości z 22, ustawione są niefizjologicznie. Część z nich jest pogrubiała i zrośnięta.

W obrębie kończyn dolnych Antosi brakuje w obu nogach kości strzałek, kości piszczelowe są zgrubiałe i wygięte do przodu. Występuje również poważny niedorozwój stóp, w lewej posiada tylko trzy paluszki, a w prawej dwa.

Lekarze mówią, że jest szansa, aby Antosia mogła stanąć na swoich nóżkach, ale koszty leczenia są ogromne. Jeżeli się nie powiedzie, Antosia najprawdopodobniej będzie poruszać się na dwóch protezach.

Akcja pomocy Antosi wyszła od samych kibiców BKS-u Bielsko. - Po zapoznaniu się z historią małej dziewczynki i jej rodziców ani chwili nie zastanawialiśmy się i postanowiliśmy pomóc i dołożyć coś od siebie - mówią kibice. Akcję popiera klub BKS Stal, który wydał zgodę na przeprowadzenie zbiórki. Kibice posiadaj także zezwolenie Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” na zbiórkę publiczną oraz zgodę z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Na leczenie Antosi potrzebny jest prawie milion złotych. Póki co udało się zebrać ponad 150 tys. zł. - To duża kwota do zebrania, ale liczymy, że szereg takich akcji w całej Polsce i nie tylko pozwoli stanąć Antosi na swoich nóżkach - tłumaczą kibice Stali.

Mecz BKS Aluprof Bielsko-Biała - MKS Dąbrowa Górnicza odbędzie się 20 stycznia o godzinie 14.30.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.