• 5 czerwca 2023
  • wyświetleń: 1174

[FOTO] 8 medali zawodników Atemi podczas Mistrzostw Polski

Od 3 do 4 czerwca w miejscowości Zielonki Parcela koło Warszawy odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Karate pod auspicjami Polskiej Unii Karate Polskiego Związku Sportowego w kategoriach wiekowych juniora, juniora młodszego i młodzieżowca. Do rywalizacji o medale przystąpiło 470 zawodniczek i zawodników
z 65 klubów, w tym 7-osobowy skład bielskiego klubu Atemi.

Atemi Bielsko-Biała podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski - 3-4.06.2023 · fot. Atemi Bielsko-Biała

Doskonale zaprezentował się bielski team, który w konkurencjach indywidualnych
i drużynowych zdobył 8 medali, w tym: 2 złote, 2 srebrne oraz 4 brązowe, co pozwoliło uplasować bielski klub na 5. pozycji w klasyfikacji medalowej.

Złotymi medalistkami mistrzostw Polski w karate zostały: Wiktoria Toś w konkurencji kata indywidualne juniorek oraz Eva Criou w konkurencji kumite indywidualne młodzieżowców
w kategorii wagowej (-61kg).

Srebrny medal mistrzostw Polski zdobyła Aleksandra Toś w konkurencji kata indywidualne juniorek młodszych oraz drużyna kata młodzieżowców w składzie: Marlena Kępys, Aleksandra Toś i Wiktoria Toś.

Brązowe krążki powędrowały do: Dominika Świgosta i Marleny Kępys w konkurencji kata indywidualne juniorów, Krzysztofa Karwowskiego w konkurencji kata indywidualne młodzieżowców oraz drużyny kata młodzieżowców w składzie: Kacper Ołownia, Krzysztof Karwowski i Dominik Świgost.

Należy dodać, że mistrzostwa te rozgrywane w ramach struktur Polskiej Unii Karate,
są jedynymi uznanymi zawodami karate w Polsce, w których wyłoniony jest mistrz, wicemistrz i brązowy medalista mistrzostw Polski, a wywalczone tytuły uznane są przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Bielscy medaliści to tegoroczni stypendyści miasta Bielska-Białej, a nagrody
w formie stypendiów przyznane zostały przez prezydenta Jarosława Klimaszewskiego na podstawie zeszłorocznych wyników sportowych.