bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Sport

  • 3 stycznia 2013
  • 4 stycznia 2013
  • wyświetleń: 2259

Kubicki trenerem Podbeskidzia!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Podbeskidzie Bielsko-Biała" podaj

Znane jest już nazwisko trenera, który poprowadzi zespół Podbeskidzia w nadchodzącej rundzie wiosennej. Szkoleniowcem Górali został dziś Dariusz Kubicki. Nowy trener podpisał kontrakt na półtora roku, do czerwca 2014 roku.

Dariusz Kubicki
Dariusz Kubicki


Dariusz Kubicki urodził się 6 czerwca 1963 roku w Kożuchowie. W swojej piłkarskiej karierze występował na pozycji prawego obrońcy w polskich klubach - m.in. Stali Mielec i Legii Warszawa oraz angielskich - Aston Villi, Sunderlandzie, Wolverhampton, Tranmere i na zakończenie w Darlington. Ponadto ma na swoim koncie 46 meczów w reprezentacji Polski.

W 1999 roku Dariusz Kubicki rozpoczął pracę trenerską w warszawskiej Legii, gdzie spędził pięć lat zarówno jako pierwszy, jak i drugi trener, odnosząc kilka znaczących sukcesów, by wspomnieć mistrzostwo i wicemistrzostwo Polski oraz triumf w Pucharze Ligi. W czerwcu 2005 r. został trenerem stołecznej Polonii, następnie przez blisko rok prowadził Górnika Łęczna. W sezonie 2007/2008 był szkoleniowcem gdańskiej Lechii, z którą wywalczył awans do ekstraklasy. W trenerskim życiorysie ma również takie kluby, jak Znicz Pruszków, Wisła Płock i Dolcan Ząbki.

Ostatnio pracował poza granicami kraju jako asystent trenera w rosyjskim drugoligowcu, Sibirze Nowosybirsk.

new / bielsko.info, źródło: TS Podbeskidzie

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Podbeskidzie Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Podbeskidzie Bielsko-Biała" podaj