bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 14 grudnia 2012
  • wyświetleń: 3314

Policjantka mistrzynią Europy

St.sierż. Marta Waliczek, która na co dzień pełni służbę w Policyjnej Izbie Dziecka w Bielsku-Białej, wywalczyła tytuł Mistrzyni Europy w kick-boxingu w formule kick-light. Policjantka ma już na swoim koncie tytuł ubiegłorocznej Mistrzyni Świata.

waliczek marta
Marta Waliczek · fot. KMP Bielsko-Biała


Na Mistrzostwa Europy Seniorów, które odbywały się w dniach od 26 listopada do 2 grudnia, do stolicy Rumunii przybyło blisko 500 zawodników. Do Bukaresztu przyjechała też nasza Kadra Narodowa w Kick-Boxingu. 30 zawodników reprezentujących bało-czerwone barwy walczyło w formułach full-contact , kick-light oraz pointfighting.

Ubiegłoroczna mistrzyni świata st.sierż. Marta Waliczek pierwszą walkę przeszła z tzw. „wolnym losem”, oczekując na rezultat pojedynku pomiędzy Cristiną Caruso z Włoch i reprezentantką Francji Constance De-Crayencour. Po tej walce Marta już po raz kolejny zmierzyła się z utytułowaną reprezentantką Włoch. Pojedynek zakończył się zwycięstwem naszej koleżanki wynikiem 3:0. W walce finałowej rękawice skrzyżowały Czeszka Veronika Kohutova i nasza reprezentantka. Po zaciętym pojedynku zakończonym wynikiem 3:0, zawodniczka klubu Beskid Dragon z Bielska-Białej wywalczyła tytuł Mistrzyni Europy w kick light.

Swoją sportową karierę Marta rozpoczęła w wieku 12 lat, trenując karate. Od sześciu lat z powodzeniem uprawia kikc-boxing w bielskim klubie „Beskid-Dragon”, osiągając liczne sukcesy w Pucharach Świata i Mistrzostwach Polski. W policyjne szeregi wstąpiła w roku 2006. Obecnie jest wychowawcą w Policyjnej Izbie Dziecka w Bielsku-Białej.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.