bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 11 grudnia 2012
  • wyświetleń: 2655

Bielszczanie z brązowym medalem

W dniach od 7 do 9 grudnia w Belgradzie zostały rozegrane Mistrzostwa Europy w Karate-Do Shotokan ESKA kadetów, juniorów i seniorów.

Na starcie stanęło 370 zawodników z 22 krajów Europy. W składzie reprezentacji Polski znalazło się trzech zawodników bielskiego Klubu Sportów Azjatyckich Atemi: Dawid Gaweł, Maciej Wilczek i Mateusz Tomiczek. O największym pechu może mówić Dawid Gaweł, który po kontrowersyjnym werdykcie sędziów, nie znalazł się w finałowej czwórce i ostatecznie zajął 5. miejsce w konkurencji kata indywidualne kadetów.

Do wejścia do finału zabrakło Dawidowi zaledwie 0,2 punktu. Swoją wysoką formę, potwierdził następnego dnia wraz z kolegą klubowym Maciejem Wilczkiem i Bartoszem Protasewiczem z Poznania, zdobywając brązowy medal w konkurencji kata drużynowe juniorów. Reprezentacja Polski uplasowała się na 2. miejscu, ostatecznie zdobywając 9. medali: 3 złote, 1 srebrny i 5 brązowych.

Bielszczanie z brązowym medalem · fot. UM Bielsko-Biała


Rok temu nasze miasto miało zaszczyt gościć najlepszych karateków starego kontynentu. Z powierzonego zadania organizacji tej prestiżowej imprezy sportowej wywiązano się wzorowo. Potwierdził to raport końcowy Zarządu Europejskiej Federacji Karate Shotokan (ESKA), który został zaprezentowany 7 grudnia w Belgradzie, podczas kongresu tej organizacji. Obecny na kongresie Paweł Połtorzecki otrzymał od prezesów narodowych związków karate z całej Europy gratulacje wraz z gromkimi brawami za sprawne zorganizowanie zawodów.

Podczas rozmowy z prezydentem ESKA Richardem Poole’m w imieniu władz miasta Bielska-Białej, Paweł Połtorzecki potwierdził gotowość do organizacji Mistrzostw Świata w Karate-Do Shotokan w 2015 roku. Ostateczna decyzja o przyznaniu prawa do organizacji tych zawodów zostanie podjęta na kongresie Światowej Federacji Karate-Do Shotokan, który odbędzie się w Liverpoolu we wrześniu 2013 roku.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.