bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 7 grudnia 2012
  • 10 grudnia 2012
  • wyświetleń: 3571

Beskidy: ruszył sezon narciarski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Narty" podaj

Jeśli ktoś jeszcze nie wyciągnął swojego sprzętu- nart lub deski, to już najwyższy czas. W ten weekend ruszają niektóre ośrodki w Beskidach. Gdzie można pojeździć?

szczyrk, skrzyczne, narty
Ruszył sezon narciarski w Beskidach · fot. www.szczyrk.cos.pl


Najwcześniej narciarze pojawili się na Przełęczy Salompolskiej w Szczyrku. Od dzisiaj działają tam 2 wyciągi: Biały Krzyż i Bartuś.

Śniegu naturalnego jest w górach niewiele- od 5 do 20 cm. Sezon narciarski rozpoczynają więc ośrodki, które zdążyły naśnieżyć stoki.

Szczyrkowski Ośrodek Narciarski zapowiada jazdę na Hali Pośredniej. Na pewno zjedziemy trasami nr 10 i 8. Jest szansa na otwarcie innych tras, armatki pracują także w rejonie Suchego i Soliska. Przygotowywana jest także trasa nr 11 "Golgota" oraz trasa nr 7 na odcinku z Suchego do Soliska. Jest szansa, że te stoki również zostaną w sobotę otwarte.

Jak informują ratownicy GOPR, w ten weekend pojeździmy także w Ustroniu- na Czantorii oraz w ośrodkach Soszów i Cieńków w Wiśle.

W Istebnej czynna będzie stacja Zagroń. Mały wyciąg talerzykowy będzie woził narciarzy za darmo, w niedzielę uruchomiona zostanie kolej linowa z 4-osobową kanapą. W ten dzień za wyjazdy "kanapą" zapłacimy mniej.

new / bielsko.info, źródło: Radio Bielsko

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Narty

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Narty" podaj