bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 7 grudnia 2012
  • wyświetleń: 3519

Taekwon-do: dobry start Dragona

W dniu 1 grudnia odbył się Międzynarodowy Turniej Taekwon-do ITF Silesia Cup w Częstochowie. Turniej został zorganizowany przez Częstochowską Akademię Taekwon-do.

taekwon-do
Młodzi zawodnicy z Bielska-Białej bardzo dobrze zaprezentowali się w ramach zawodów Silesia Cup · fot. Patryk Jakubiec


Klub Sportowy Dragon reprezentowali najmłodsi zawodnicy naszej sekcji: Alicja, Nikola, Ewa, Wanesa, Mateusz i Mikołaj.

Wyniki:

Alicja Slian - II miejsce w konkurencji układów uczniowskich do 6 kup. Alicja tym wynikiem potwierdza swoją wysoką formę. Pomimo, że powinna startować w konkurencji wiekowej skrzatów, występowała w starszej grupie wiekowej Kadetów i przeciwniczką z wyższym stopniem. Alicja przegrała w finale werdyktem 2:1 co świadczy o bardzo wyrównanym pojedynku, gdzie szala zwycięstwa mogła przechylić się na każdą ze stron.

Nikola Bulanda - II miejsce w konkurencji układów uczniowskich do 8 kup. Podobnie jak jej koleżanka z Klubu Alicja występowała w starszej grupie wiekowej Kadetów. Ogromna praca na treningach włożona w doskonalenie technik taekwon-do przyniosła rezultaty w postacji srebrnego medalu. To najlepszy przykład jak należy wyciągać wnioski z poprzednich zawodów aby odnieść sukces.

Ewa Gancarczyk - III miejsce w konkurencji układów uczniowskich do 6 kup. To pierwszy start Ewy na zawodach tej rangi w kategori wiekowej Kadet i bardzo dobry start rokujący świetnymi wynikami na przyszłość. Gdyby kontuzja (złamana ręka) nie przeszkodziła Ewie w treningach wynik napewno byłby lepszy.

Wanesa Borth - V miejsce w konkurencji układów uczniowskich do 8 kup. Pierwszy start Wanesy na zawodach w grupie wiekowej Kadetów i bardzo dobra postawa rokująca zwycięstwami na kolejnych zawodach. Na pewno w kategorii układów dziewcząt do 8 kup był najbardziej wyrównany poziom i o zwycięstwie decydowały najdrobniejsze szczegóły w wykonywanych technikach.

Mateusz Maciejewski - V miejsce w konkurencji układów uczniowskich do 8 kup. Mateusz startował w kategorii wiekowej Kadetów, w najliczniejszej grupie zawodników na zawodach. Mateusz werdytem 2:1 przegrał pojedynek o brązowy medal z bardzo dobrym zawodnikiem z Klubu Wojownik, który zdobył II miejsce w kategorii do 8 Kup. Dwa pierwsze wygrane pojedynki naszego zawodnika świadczą o tym, że Mateusz napewno należy do czołówki osób świetnie wykonujących układy w swojej grupie wiekowej i zaawansowania.

Mikołaj Pitry - I miejsce w konkurencji układów uczniowskich do 6 kup. To pierwszy start w zawodach Mikołaja i świetny początek kariery zawodniczej rozpoczęty złotym medalem. Mimo młodego wieku Mikołaj prezentuje dobrą technikę i mocne wykonywanie trudnych, wysokich układów, niekiedy sprawiających trudność starszym kolegom z Klubu.

Gratulacje! I po raz kolejny przyznaję Złoty Medal rodzicom Naszych Zawodników za pomoc w organizacji i motywacji swoich pociech. Wielkie Tae Kwon!

Patryk Jakubiec

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.