bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 5 grudnia 2012
  • 6 grudnia 2012
  • wyświetleń: 2233

Kolejne pucharowe zwycięstwo

Bielszczanki wygrały swój kolejny pucharowy mecz! W środowy wieczór siatkarki BKS-u ograły we własnej hali francuski zespół VB Beziers Angels 3:1.

BKS Aluprof
Bielskie siatkarki chcą zdobyć Puchar CEV · fot. siatkowka.bks.bielsko.pl


Po wyeliminowaniu Kralovego Pola Brno i Dauphines Charleroi, kolejnym przeciwnikiem BKS Aluprof był francuski zespół VB Beziers Angels. Zespół z Francji w tegorocznych rozgrywkach Pucharu CEV pokonał fińskie LP Salo i austriacki Post Schwechat.

Mecz rozpoczął się zgodnie z planem, a więc od kilkupunkowego prowadzenia gospodyń, które zdobyły pierwsze trzy punkty. Na pierwszą przerwę techniczną podopieczne trenera Wiesława Popika schodziły przy stanie 8:4. Francuzki nie dawały jednak za wygraną i nie tylko odrobiły straty, ale po trzech punktach z rzędu Ludmilly Fernandy Da Silvy wyszły na jednopunktowe prowadzenie. Kolejne minuty to wyrównana gra, ale w końcówce bielszczanki okazały się lepsze i wygrały 25:20. Pierwsza partia pokazała jednak, że jeśli tylko pozwoli się Francuzkom na swobodne przyjęcie, to potrafią one to wykorzystać i wyprowadzić świetny atak.

Druga partia była bardzo wyrównana, choć niemal przez cały ten set z przodu były gospodynie. Siatkarki z Beziers świetnie grały w obronie i potrafiły wyprowadzać dobre kontrataki. Dobra gra przyjezdnych przełożyła się na wynik. Francuzki doprowadziły do remisu, a kibice byli świadkami zaciętej końcówki. Bielskiemu zespołowi nie pomogły nawet wprowadzone Joanna Wołosz i Helena Horka, a zespół z Beziers wygrał 27:25 i doprowadził do remisu w setach.

Rozzłoszczone porażką w drugiej partii bielszczanki w trzecim secie wzięły się ostro do pracy. Od początku tej części gry podopieczne Wiesława Popika były zespołem lepszym. BKS Aluprof prowadził 8:2 i 16:7 a seta zakończył wynikiem 25:16.

Czwarta partia miała podobny przebieg do trzeciej, z tym że różnica w wyniku nie była już tak drastyczna. Wygrana BKS Aluprof nie była jednak zagrożona, a podopieczne Wiesława Popika wygrały 25:20 i cały mecz 3:1. Pierwszy krok do awansu został więc zrobiony. Za tydzień w Beziers będzie możliwość postawienia kropki nad „i”.

BKS Aluprof - VB Beziers Angels 3:1 (25:20, 25:27, 25:16, 25:20)

BKS Aluprof: Bergrova, G. Wojtowicz, Szymańska, Czypiruk-Solarewicz, Frąckowiak, Łyszkiewicz, Sawicka (libero) oraz Cella, Sieczka, Wołosz, Horka.

VB Beziers: VB Beziers: Da Silva, Deesing, Zdovc, Soullard, Aranda Munoz, Schleck, Rochelle (libero) oraz Guerra Franco.

ab / bielsko.info, źródło: BKS Profi Credit Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.