bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 4 grudnia 2012
  • wyświetleń: 1886

Turniej ku czci harcerza

Za nami:

We wtorek 4 grudnia w Zespole Szkół Budowlanych im. Gen. Stanisława Maczka w Bielsku-Białej, po raz pierwszy odbędzie się turniej siatkarski poświęcony bielskiemu harcerzowi.

Józef Drożdż
Józef Drożdż · fot. UM Bielsko-Biała


W memoriale weźmie udział pięć dziewczęcych drużyn z bielskich szkół ponadgimnazjalnych, z którymi związany był Józef Drożdż. Turniej to okazja do sportowej zabawy, ale również do poznania sylwetki harcerza. - To jest przede wszystkim harcerz, który był związany z ziemią bielską, osoba, która należała do Armii Krajowej. W tym roku, w kwietniu, będziemy obchodzili pierwszą rocznicę śmierci Józefa Drożdża. Jest on honorowym obywatelem Bielska-Białej. Był związany ze sportem, stąd inicjatywa tych zawodów - mówi Tadeusz Puczka, dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych, współorganizatora memoriału.

Józef Drożdż był również nauczycielem i cieszył się sympatią młodzieży. - To wielki Polak, wielki patriota, który kochał młodzież. Chodziliśmy na rajdy z harcmistrzem Józefem, braliśmy udział w różnego rodzaju obozach harcerskich. Zawsze był bardzo pozytywnie nastawiony do młodzieży i myślę, że zasługuje na naszą pamięć - dodaje Tadeusz Puczka.

Głównym organizatorem wtorkowego memoriału jest bielski Hufiec Beskidzki ZHP. Kibicować może przyjść każdy, wstęp na zawody jest bezpłatny. Początek memoriału o godzinie 13. Nazajutrz, (5 grudnia), o godzinie 14 w siedzibie Hufca Beskidzkiego przy ulicy Chopina odbędzie się konferencja o osobach zasłużonych dla Bielska-Białej i regionu. Może wziąć w niej udział każdy, wstęp wolny.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.