bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 2 lutego 2011
  • wyświetleń: 1348

Spotkania z ludźmi gór

Tomasz Kobielski, najmłodszy polski zdobywca Korony Ziemi i uczestnik ubiegłorocznej wyprawy na K2 będzie gościem w Centrum Sportów Górskich Trango w Bielsku-Białej.

Pokaz jego zdjęć i spotkanie z nim odbędzie się w piątek o godz. 19.00. To zapowiedź całego cyklu comiesięcznych spotkań z ludźmi gór.

Kobielski uczestniczył w wyprawie na K2 w minionym roku. Była to jedna z największych polskich wypraw na ten szczyt w ostatnim czasie. Brali w niej udział m.in. Bogusław Ogrodnik, Anna Czerwińska i Kinga Baranowska. Ich celem była niezwykle wymagająca, ale i jedna z najpiękniejszych gór. Szczyt, o którym marzy każdy himalaista, szczyt, który był świadkiem wielu dramatów, ale i pięknych zwycięstw. Ubiegłoroczna wyprawa dotarła do wysokości ok. 8000 metrów, do ostatniego obozu na ramieniu K2. Niestety na więcej nie pozwoliła pogoda.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

new / bielsko.info, źródło: Radio Bielsko

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.