bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 22 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 461

Zawodnicy KS Sprint powrócili do startów po wakacjach

Wakacje szkolne nie były czasem bezczynności dla młodych lekkoatletów z bielskiego KS Sprint. W sierpniu zawodnicy Sprintu byli na obozie w Chłapowie i przygotowywali się pilnie do wrześniowych startów. Teraz rozpoczynają drugą część sezonu.

Część ekipy Sprintu w Tychach
Część ekipy Sprintu w Tychach · fot. KS Sprint Bielsko-Biała


Pierwszą imprezą był Mityng im. Jana Dery na nowym stadionie w Tychach. Mimo trudnych warunków atmosferycznych nasi uzyskali kilka wartościowych rezultatów. W biegu płotkarskim najlepsza była Amelia Szatan, dobrze pokazali się również nasi sprinterzy i skoczkinie w dal.

Jednak najważniejsze, że podczas niedzielnego, tyskiego mitingu, bielski kulomiot Piotr Sokołowski zapewnił sobie awans do Mistrzostw Polski U-16. Jego pchnięcie na odległość 12,18 m jest w tej chwili dwunastym wynikiem w kraju w tej kategorii wiekowej.

Piotr Sokołowski na najwyższym podium
Piotr Sokołowski na najwyższym podium · fot. KS Sprint Bielsko-Biała


Już teraz KS Sprint zaprasza wszystkich kibiców na najbliższą sobotę, 27 sierpnia na stadion w Wapienicy. W ramach Dni Bielska-Białej odbędzie się wtedy mityng lekkoatletyczny „Witaj Szkoło”. Wstęp bezpłatny. Początek o godzinie 11.00.

mp / bielsko.info
źródło: Sprint Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.