bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 3 sierpnia 2022
  • wczoraj, 06:46
  • wyświetleń: 5364

Rowerowy bubel na ul. Cieszyńskiej? Radny apeluje o rozszerzenie audytu

W najbliższym czasie audytowi BRD poddawana ma być jedna z największych inwestycji drogowych ostatnich lat w Bielsku-Białej - przebudowana ul. Cieszyńska. Radny Bronisław Szafarczyk zwrócił się do władz miasta o rozszerzenie procedury o rozwiązania dla ruchu rowerowego. Samorządowiec zwraca uwagę m.in. na brak ciągłości dróg rowerowych.

Ścieżka rowerowa na ul. Cieszyńskiej
Ścieżka rowerowa na ul. Cieszyńskiej · fot. MZD Bielsko-Biała


- W przeszłości zgłaszałem szereg uwag do dokumentacji projektowej tego przedsięwzięcia — szczególnie do rozwiązań odnoszących się do projektowanej infrastruktury rowerowej - zauważył w swojej interpelacji do władz miasta radny Bronisław Szafarczyk.

Jak dodał, "niestety, nie wszystkie moje uwagi zostały odpowiednio uwzględnione". - Niech przykładem będzie sposób, w jaki potraktowano ruch rowerowy na ul. Szarotki, a dokładniej powiązanie dawnych pasów ruchu rowerowego na tej ulicy z infrastrukturą rowerową na ul. Cieszyńskiej. W rejonie skrzyżowania z ul. Malwową pasy te zostały zlikwidowane — bez wyraźnej informacji w jaki sposób ruch rowerowy ma się odbywać na dalszym odcinku. W jaki sposób rowerzyści mają bezpiecznie dojechać do DDR wykonanych na ul. Cieszyńskiej. Ewidentnie naruszono jedną z podstawowych zasad tworzenia tras rowerowych — czyli zasadę spójności - podkreślił członek Rady Miejskiej w Bielsku-Białej.

W związku z tym radny Bronisław Szafarczyk zwrócił się do prezydenta Bielska-Białej z prośbą o to, aby "planowany audyt BRD dla ul. Cieszyńskiej obejmował także rozwiązania dla ruchu rowerowego — nie tylko w obrębie samej ulicy, ale w zakresie obejmującym powiązania z infrastrukturą rowerową w całym rejonie przebudowanej ulicy. Szczególną uwagę należy zwrócić na zapewnienie ciągłości tej infrastruktury i na właściwą, komunikatywną informację o przebiegu tras rowerowych".

Do sprawy będziemy wracać, gdy władze Bielska-Białej ustosunkują się do interpelacji.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.