Reklama

Sport

  • 20 czerwca 2022
  • wyświetleń: 886

Sukces reprezentacji miasta na Finale czwartków lekkoatletycznych

Już po raz czternasty miasto Bielsko-Biała przystąpiło do grona 92 miast wystawiających własną drużynę na Ogólnopolskim Finale czwartków lekkoatletycznych.

Reprezentacja Bielska-Białej na Ogólnopolskim Finale czwartków lekkoatletycznych w Łodzi
Reprezentacja Bielska-Białej na Ogólnopolskim Finale czwartków lekkoatletycznych w Łodzi · fot. Materiały prasowe


W okresie od września 2021 do czerwca 2022 odbyło się na terenie miasta sześć zawodów eliminacyjnych, które zgromadziły łącznie około tysiąca dzieci. W końcowym etapie eliminacji wyłoniono piętnastu młodych zawodników, którzy mieli reprezentować nas na arenie krajowej. Finał Polski zorganizowano w Łodzi w dniach 17-19 czerwca.

- Pośród dwóch tysięcy dzieci z 92 miast z całego kraju bielska ekipa wyglądała liczebnie skromnie. Jednak ich start był znakomity. Aż dziewięciu bielszczan dostało się do Finałów. Emocje były fantastyczne, a walka młodzieży zażarta - mówi Michał Dębowski, organizator Czwarków z ramienia KS Sprint.

W sumie występ zakończył się trzema medalami. Szczęśliwymi medalistami zostali: Jan Habrzyk (srebro w rzucie piłeczką palantową), Aneta Kręcioch (srebro w biegu na 300 m) i Marianna Francuz (brąz w biegu na 60 m).

- Na sukces złożyła się praca treningowa dzieci oraz organizacyjna klubu KS Sprint (lokalnego organizatora eliminacji) - podkreślił Dębowski. Całość zadania współfinansuje Urząd Miejski w Bielsku-Białej.

mp / bielsko.info

źródło: Materiały prasowe

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.