• 19 listopada 2012
  • wyświetleń: 3632

Kolejny sukces karateków Atemi

13. edycja Europejskiego Pucharu Miedzi w Karate WKF, która odbyła się w sobotę 17 listopada w Legnicy, zgromadziła na starcie ponad 450 zawodników. Wśród tej grupy nie zabrakło bielszczan z klubu Atemi.

Klub Sportów Azjatyckich Atemi reprezentowała grupa 10 zawodników, którzy w konkurencjach indywidualnych i drużynowych zdobyli 9 medali: 5 złotych, 1 srebrny i 3 brązowe. Trzynastoletnia Eliza Gaweł została najlepszą zawodniczką turnieju zdobywając dla bielskiego klubu: 3 złote i 1 srebrny medal.

Złote medale zdobyli: Eliza Gaweł w konkurencji kata indywidualne młodziczek 12-13 lat oraz kumite indywidualne młodziczek kat. wagowa (+50 kg), Sonia Walaszczyk w konkurencji kata indywidualne kadetek 14-15 lat, Dawid Gaweł w konkurencji kata indywidualne juniorów 16-17 lat oraz drużyna juniorów a jedyny srebrny medal dla bielszczan wywalczyła Eliza Gaweł w konkurencji kata indywidualne kadetek 14- 15 lat.

Europejski Puchar Miedzi w Karate WKF · fot. Atemi Bielsko-Biała

Brązowe medale dla bielskiej ekipy wywalczyli: Daniel Dziergas w konkurencji kata indywidualne młodzików 12-13 lat, Joachim Zieliński w konkurencji kumite indywidualne juniorów 16-17 lat kat. wagowa (-68 kg) oraz Maciej Wilczek w konkurencji kata indywidualne seniorów. Tuż za podium przegrywając walki repasażowe o miejsce trzecie w konkurencji kumite indywidualne uplasowali się: Maciej Gawor oraz Mikołaj Dobrzyński.