bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 21 maja 2022
  • wyświetleń: 851

Mieszkanka regionu ze srebrnym medalem Igrzysk Niesłyszących

Reprezentacja Polski piłkarek nożnych zdobyła srebrny medal podczas Igrzysk Olimpijskich Osób Niesłyszących. W drużynie znalazła się mieszkanka Hecznarowic, Ewa Liścioch. To nie pierwszy jej srebrny medal - wcześniej zdobyła także m.in. srebro w 23. Letnich Igrzyskach Olimpijskich Głuchych, które odbywały się w Turcji.

Reprezentacja Polski piłkarek nożnych podczas Igrzysk Olimpijskich Osób Niesłyszących
Reprezentacja Polski piłkarek nożnych podczas Igrzysk Olimpijskich Osób Niesłyszących · fot. Facebook / Poland Deaflympics 2021


Zawody odbywały się od 1 do 15 maja w brazylijskim Caxias do Sul. W finałowym meczu turnieju piłkarskiego Polki zostały pokonane przez reprezentację USA w rzutach karnych 2:4 - w podstawowym czasie gry padł wynik 2:2.

W sumie polscy sportowcy na Igrzyskach Olimpijskich Osób Niesłyszących zdobyli aż 42 medale, w tym 8 złotych, 22 srebrne i 12 brązowych! Sportowcom w mediach społecznościowych pogratulował prezydent Andrzej Duda.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.