bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 22 listopada 2021
  • wyświetleń: 1087

Badmintonistka BKB SET z brązowym medalem Mistrzostw Czech Juniorów

W miniony weekend 19 - 21 listopada w czeskiej Orlovie rozgrywane były Międzynarodowe Mistrzostwa Czech Juniorów U19. Zawodniczka Beskidzkiego Klubu Badmintona SET Julia Piwowar wywalczyła brązowy medal w grze podwójnej dziewcząt (razem z partnerką deblową Julią Stankiewicz UKS Hubal Białystok). Dopiero w półfinale, po zaciętym pojedynku i bardzo dobrej grze, uległy reprezentantkom Anglii 18:21, 16:21.

Reklama

Badmintonistka BKB SET z brązowym medalem Międzynarodowych Mistrzostw Czech Juniorów · fot. BKB SET


Julia grała również w grze mieszanej z Janem Frańczakiem (także UKS Hubal Białystok), gdzie w drugiej rundzie minimalnie przegrali z późniejszymi finalistami, reprezentantami Węgier.

Zawody były bardzo mocno obsadzone, prawie 200 zawodników z 18 państw w tym m.in reprezentacje Malezji, Indii, Indonezji.

Po Mistrzostwach Europy U17 widać, że Julia cały czas ciężko pracuje, stawia sobie nowe cele i stara się do nich dążyć. Mam wielką nadzieję, że uda się je zrealizować - komentuje trener Bartosz Pietryja.

mp / bielsko.info

źródło: BKB SET

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.