bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Sport

  • 29 czerwca 2021
  • wyświetleń: 1426

KS LUCE Bielsko-Biała Mistrzem Polski 2021 w Hokeju na Rolkach!

Po 8 latach treningów, turniejów, zmagań na krajowych turniejach w ramach Polskiej Ligi Hokeja na Rolkach, drużyna KS LUCE Bielsko-Biała zdobyła tytuł Mistrza Polski w Hokeju na rolkach 2021!

Reklama

KS LUCE Bielsko-Biała Mistrzem Polski 2021 w Hokeju na Rolkach! - 25-27.06.2021
KS LUCE Bielsko-Biała Mistrzem Polski 2021 w Hokeju na Rolkach! - 25-27.06.2021 · fot. KS LUCE Bielsko-Biała


Podczas Turnieju Finałowego w Dębicy w dniach od 25 do 27 czerwca zespół stanął do walki o najwyższe trofeum Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich z drużynami z Cieszyna, Bytomia, Łodzi, Malborka, Nowego Targu oraz Opola. Komplet zwycięstw w sobotniej fazie grupowej (wygrana z drużyną Pantery Sportrebel Team 8:4 oraz wygrana z drużyną Marsjanie Opole 7:3) zapewnił naszej drużynie awans do niedzielnych półfinałów bez konieczności rozgrywania baraży.

Niedzielne mecze dostarczyły kibicom sporej dawki emocji! W meczu półfinałowym hokeiści LUCE Bielsko-Biała zafundowali nam istny thriller. Po 10 minutach spotkania drużyna przegrywała już 0:3. Hokeiści LUCE zdołali jednak odwrócić losy spotkania i ostatecznie zwyciężyli 10:3 awansując do Finału. Oczy świata hokejowego od 15:30 były już skupione na boisku w Dębicy. Kibice czekali z niecierpliwością na przebieg spotkania w walce o złote medale pomiędzy KS LUCE Bielsko-Biała a Mistrzem 2020 roku Panterami Sportrebel Team Cieszyn. Do 30 minuty spotkania drużyny grały na równym poziomie, a cieszyńska drużyna trzy razy odrabiała jednobramkową stratę i ofiarnie dążyła do obrony zeszłorocznego tytułu. W drugiej części spotkania hokeiści LUCE przypieczętowali przewagę nad Panterami strzelając trzy kolejne bramki i zdobywając po raz pierwszy w historii tytuł Mistrza Polski w Hokeju na Rolkach.

Warto zaznaczyć, że zawodnicy LUCE zdobyli także dwa indywidualne wyróżnienia: Krzysztof Dudkiewicz uznany został MVP turnieju, a najlepszym strzelcem został wybrany Dariusz Wanat.

Co więcej! Do rozgrywek Pierwszej Ligi Hokeja na Rolkach bielski klub hokejowy wystawił drużynę LUCE II, która 19 czerwca pokonała wszystkie drużyny i zdobyła tytuł Mistrza I Ligi.

Już w piątek, 2 lipca o 20.00 zapraszamy na oficjalne udekorowanie obu drużyn za hokejowe osiągnięcia sezonu hokejowego 2021. Śledźcie profil LUCE na facebooku, gdzie pojawią się szczegóły
Nie może Was tam zabraknąć!

mp / bielsko.info

źródło: LUCE Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.