bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Sport

  • 19 września 2012
  • wyświetleń: 3371

Sukcesy bielskich judoków

Rozegrany w Sochaczewie IV Otwarty Puchar Polski juniorek i juniorów był popisem reprezentantów KS Gwardia, którzy wrócili do Bielska-Białej z pięcioma medalami: jednym złotym, trzema srebrnymi i jednym brązowym.

Sukcesy bielskich judoków
Sukcesy bielskich judoków · fot. UM Bielsko-Biała


W drodze na najwyższy stopień podium Klaudia Szczepańczyk w kategorii do 52 kilogramów wygrała pewnie z Sonją Liber (Akademia Judo Poznań), Patrycją Płachcińską (Hetman Białystok), Martą Łukasik (Start Radom) i Aleksandrą Kaletą (UKS Judo Wolbrom).

Bardzo blisko zwycięstwa był także Patryk Wawrzyczek, który w kategorii do 60 kilogramów zdecydowanie pokonał Macieja Krogulskiego (UKJ 225 Warszawa), Huberta Milczarskiego (UKS Judo Sensei Płock) i Artura Babińskiego (SGKS Wybrzeże Gdańsk), ale w finale po zaciętej walce, zakończonej remisem, przegrał przez wskazanie sędziów z faworytem Arkadiuszem Markewiczem (Gwardia Wrocław).

Drugi srebrny medal był dziełem najmłodszej w stawce Anny Pieli, która w kategorii do 63 kilogramów wygrała z Dorotą Szelkowską (Eljot Płock) i Moniką Latusek (Dwójka Tarnowskie Góry), ale w finale przegrała z Sonią Lniany (Czarni Bytom). W tej samej kategorii walczyła również Paulina Włodarczyk, która po porażce w ćwierćfinale, rywalizację zakończyła na piątym miejscu.

Trzeci tytuł wicemistrzowski dołożyła do bielskiej kolekcji Justyna Kamińska, która w kategorii do 48 kilogramów po wygraniu pojedynków z Alicją Czarnocką (WKS Gwardia Wrocław) i Katarzyną Wiszniewską (UKS 3 Piła) uległa w finale Klaudii Cieślik (UKS Judo Wolbrom). Warto też odnotować, ze w tej samej kategorii wagowej wystartowały jeszcze dwie bielszczanki: Marta Habarta, która ukończyła rywalizację na piątej pozycji oraz Maja Rasińska, wracająca po przerwie w treningach na matę. W pierwszej przymiarce reprezentantka Polski na Igrzyska Olimpijskie Młodzieży w Singapurze w 2010 roku musiała się zadowolić siódmą pozycją wśród 11 rywalek.

Jedno zwycięstwo z Martą Stępką (UKS 3 Piła) wystarczyło natomiast do brązowego medalu Klaudii Szachłowicz, której drogę do wyższego miejsca zablokowały Urszula Hofman (MKS Juvenia Wrocław) i Alicja Nowak (Czarni Bytom). W końcowym rozrachunku jednak ten brązowy krążek okazał się bardzo cenny, bo pozwolił Gwardii wygrać klubową klasyfikację medalową.

Warto też dodać, że judocy Gwardii, startujący w ramach treningu w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w ju-jitsu, wywalczyli pięć medali: dwa złote Paulina Włodarczyk w kategorii do 62 kilogramów i Maja Rasińska do 49 kilogramów; dwa srebrne Klaudia Szachłowicz w kategorii do 70 kilogramów i Marta Habarta do 55 kilogramów oraz brązowy Dawid Skrzydło w kategorii do 62 kilogramów.

new / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.